TIKLA ARA

Ana Sayfa Kanallar


YUMURCAK TV

Yumurcak TV kanalı Digiturk kanal listesinde kaldırılmıştır.

Digiturk YUMURCAK TV Kanalı Yumurcak TV, çocuklara, renkli, nitelikli ve temiz bir ekran sunuyor.

YUMURCAK TV Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 168 Yayın Süresi : 24 Saat

YUMURCAK TV Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Paketi ile ilgili detaylı bilgi için: Digiturk Çocuk Paketi

YUMURCAK TV Yayın Akışı için: Digiturk Yayın Akışı

Digiturk Yumurcak TV kanalı ile ilgili görüşlerinizi Forum bölümümüzde paylaşabilirsiniz.

Yumurcak TV, Türkiye'de yayın yapan Samanyolu Grubu'na ait çocuk kanalı. Ayran, Yeşil Oba vb. çizgi filmler vardır.
Yumurcak TV, şifresiz olarak yayın yapan ilk çocuk kanalıdır. Samanyolu Yayın Grubu tarafından açılmıştır. Kardeş kanalları STV, Samanyolu Haber, Mehtap TV'dir. Genel Yayın Yönetmeni ise Meryem Akbal'dır. Hedefi çocuklara eğitim ve eğlenceli yayınlar yapmaktır.

Tarçın ve Arkadaşları, okul çağına gelmemiş çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan bir programdır. Yumurcak TV'de yayımlanmaktadır. Proje Tasarım ve uygulaması Mervem Akbal yaparken yönetmenliğini Sema Tüzün yapmaktadır.
Karakterler
Tarçın
Narçın
Gülçin
Elmır
Yalçın
Nurçin
Kakule

Caillou (okunuşu: Kayu), yazar Christine L'Heureux ve çizer Hélène Desputaux'un kitaplarından televiyona uyarlanan Kanada yapımı çizgi dizidir. Dizi, Caillou adlı 4 yaşındaki bir erkek çocuğun insanlarla ilişkilerini ve günlük yaşamını konu alır. Orijinal dili Fransızca olan dizi, farklı dillere çevrilerek Amerika'dan Almanya'ya, İngiltere'den Türkiye'ye kadar pek çok ülkede yayımlanmaktadır.
Caillou sözcüğü Fransızcada "çakıl taşı" demektir ve bu sözcük saçsız baş anlamında da kullanılır. Dizideki Caillou karakterinin saçı yoktur. Dizinin yapımcıları bu konu hakkındaki soruları resmî sitesinde şöyle yanıtlamışlardır: Kitaptaki Caillou karakterinin yaşı, çizgi dizidekinden daha küçüktür ve bebeklerin saçları gür değildir. Diziye yapılan uyarlamada da aslı bozulmamış ve bu yüzden yaşı büyümesine karşın Caillou karakteri televiyzona saçsız olarak aktarılmıştır.

Ana karakterler

Caillou: Dizideki olayların onun yaşamı etrafında aktarıldığı 4 yaşındaki erkek çocuk. Genellikle kırmızı yakalı sarı bir tişört ve mavi bir şort giyer. Sarı çorapları ve kırmızı ayakkabıları vardır. Saçsızdır.
Doris: Caillou'nun annesi. Caillou bir şeye gereksinim duyduğunda, annesi yetişir. Sekreterlik yapar.
Boris: Caillou'nun babası. Babacan ve iyi yürekli biridir ancak tamir işlerinde çok yetenekli olduğu söylenemez. Tamir etmeye çalıştığı şeylerden pek bir hayır gelmez.
Rosie: Caillou'nun kız kardeşi. Caillou'dan 2 yaş kadar küçüktür.Saçları turuncudur. Bazen ağabeyi Caillou'nun başına işler açar.
Büyükanne: Boris'in annesi ve Caillou'nun babaannesi. Caillou'nun sorunlarına yaratıcı çözümler üretir.
Büyükbaba: Boris'in babası ve Caillou'nun dedesi. Caillou'yu gezmeye götürür ve onunla ilgilenir.
Gilbert:Caillou'nun çok değerli kedisidir.

Kaptan Tsubasa
Tsubasa Ozora, Dünya Kupası'nı Japonya adına kazanmak isteyen ve futbolu çok seven bir ortaokul öğrencisidir. Babası dünyayı dolaşan bir kaptan olduğu için annesiyle yaşar. Aile, Nankatsu'ya taşınır. Nankatsu şehrindeki yerel okul olan Nankatsu İlkokulu ve özel okul olan Şuutetsu arasından bir seçim yapması gereken Tsubasa, Şuutetsu ilkokulundaki yetenekli kaleci Genzo Wakabayashi'ye rakip olmak için Nankatsu okuluna kaydolmaya karar verir. Burada Tsubasa futbol sevdalısı Ryou Ishizaki ve Nankatsu'ya destek veren, futbolu seven bir kız olan Sanae ile tanışır. Tsubasa'nın babasının arkadaşı Brezilyalı futbolcu Roberto Hongo, Tsubasa'yı futbol konusunda geliştirmeye başlar. Yakın zamanda o da Nankatsu ilkokulu takımının koçu olur ve takımı eğitirken, Tsubasa'ya özel vuruş teknikleri öğretir. Bu sırada babasının işi yüzünden hep dolaşmak zorunda kalan Taro Misaki, takıma katılır ve Tsubasa'nın en iyi arkadaşı olur. Tsubasa ve Misaki "Altın İkili" olarak bilinirler ve Nankatsu bölge takımına ulusal turnuvada şampiyonluğu kazandırırlar. Bu sırada Kojiro Hyuga, Ken Wakashimazu, Jun Misugi, Hikaru Matsuyama, Shun Nitta gibi önemli yeteneklerle tanışır ve onlarla karşı karşıya oynarlar. Nankatsu takımı Taro Misaki ve Genzo Wakabayashi'nin ayrılmasına rağmen Tsubasa'nın önderliğinde 3 yıl daha üst üste ulusal şampiyon olur. Ardından Japonya'nın en iyi oyuncularından bir Japonya genç takımı kurulur ve bu takım 16 yaş altındaki oyuncular için dünya şampiyonluğunu kazanırlar. Hikayenin sonunda Tsubasa mezun olur ve futbol hayatını Brezilya'da devam ettirme kararı alır.

Karakterler
Tsubasa Ozora: (d. 27 Temmuz) 10 numarayı giyen orta saha.Roberto Hongo tarafından keşfedilmiştir ve Wakabayashi'nin yokluğunda karma takıma kaptanlık yapmıştır.Kendine özel şut teknikleri vardır.Nankatsu macerası Ryo Ihzizaki ile tanışmasından sonra başlamış ve şehre gelir gelmez ilk işi Shutetsu kalecisi Genzo Wakabayashi'ye meydan okumuştur.Milli takıma kadar yükselir ve dünyaca meşhur bir futbolcu olmayı başarır.Röveşatalarıyla ve aşırtma şutu ile bilinir.
Kojiro Hyuga: (d. 17 Ağustos) Meyiuva FC'nin kaptanıdır . Küçük yaşlardan beri futbola ilgi duyar.Babası o çok küçükken ölmüştür.Yaşadığı sorunlar nedeniyle karamsar bir kişiliği vardır.Annesi okul masraflarını karşılayabilmek için çalışır ve Kojiro bundan hiç memnun değildir.Futbol bursu ile Toho'ya gider ve Toho takımının 9 numaralı kaptanı olur.Sert bir oyun tarzı vardır.Özel şutunun adı ise Kaplan Şutudur.
Taro Misaki: (d. 5 Mayıs) 11 numarayı giyen orta saha. Tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır. Babasının gezici ressam olması nedeniyle Japonya'daki birçok yeri ve hikâyenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. Bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır. Güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker. World Youth serisinde kamyon çarpmıştır.
Makoto Soda: (d. 10 Temmuz) 7 numarayı giyen defans oyuncusu. Hakemden gizli olarak karşısındakini nasıl sakatlayacağını bilir. Hızlı bir oyuncudur ancak her an biriyle kavgaya tutuşabilir. Yıldız katili adlı bir lakabı da vardır. (Rakibin yıldız oyuncusunu sakatlamaya dair girişimleri olduğu için.)Kamisori Savaşcısı diye de anılır.
Hiroshi Jito (d. 29 Nisan)5 numaralı defans. Çok iri bir defanstır ve bu nedenle blokta pas kesmede iyidir. Tsubasa'nın omzunu kırmıştır.
Jun Misugi: (d. 23 Haziran) 24 numarayı giyen orta saha ve koç. Çok büyük bir yetenek olmasına karşın kalp sorunu yüzünden kısa süreler oynayabilmiştir. Ancak daha sonra tamamen düzelmiştir. Taktik okumakta çok ustadır.
Shun Nitta: (d. 22 Mart) 90 numarayı giyen forvet. Genç bir oyuncudur. Kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir. 11 saniyenin altında 100 metreyi koşabilir. Otomo forması altındayken Nankatsu'yu yenme imkânı doğmuşken, o bu imkânı bir şut antrenmanına çevirerek harcamıştır. Bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir oyuncudur. Daha sonradan Karate sanatı ile de ilgilenmiştir.
Genzo Wakabayashi: (d. 7 Aralık) 22 numarayı giyen kalecidir. Taktığı şapka ile dikkat çeken, çok az gol yiyen bir kalecidir. Hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır. Çocukluğundan beri en büyük isteği dünyadaki en iyi kaleci olmaktır.Önemli özelliklerinden biride ceza sahası dışından gol yememesidir. Anime boyunca sadece 3 kişi ona ceza sahası dışından gol atabilmiştir.Mangada Naturezza orta sahadan rovaşata ile , filmde ise Schneider orta sahadan sadece Genzo için geliştirdiği bir şutla gol atmıştır.Ken Wakashimazu Grünwald FC ile yapılan hazırlık maçında
Ken Wakashimazu: (d. 29 Aralık) 17 numarayı giyen kaleci. Eski bir kareteci olması nedeniyle kalecilikte bu yeteneklerini kullanır. Hyuga'nın yakın arkadaşıdır. Wakabayashi ile bir rekabet içindedir. Son seride forvette oynamışlığı vardır. Lakapları Karate Keeper ve Shugoshin'dir.
Ryo İshizaki: (d. 23 Aralık) 4 numarayı giyen defans hikâyenin en başından beri Tsubasa'nın en yakın arkadaşlarındandır. Tekniği ve yeteneği Tsubasa'nınkinin yakınından bile geçmemesine rağmen azmi ve isteğiyle milli takımda yer almayı başarmıştır. Yüz Bloğu'yla yakından çekilen çok sert birkaç şutu durdurabilmiştir.
Mamoru Izawa: (d. 20 Aralık) 8 numarayı giyen orta saha. Genelde yedek oturmaktadır. Uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir. İzawa, Taki ve Kisugi ile birlikte Shuntetsu Üçlüsünü oluşturur.
Masao Tachibana: (d.28 Temmuz) Müthiş bir forvet oyuncusudur. Kardeşi Kazuo ile birlikte süper hareketleri vardır. Nankatsu'nun başına birçok kez bela olmuştur.
Kazuo Tachibana: (d.30 Kasım) Hem hızı, hem tekniği, hem de bitirciliğiyle tanınır. Kardeşi Masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır.
Hajime Taki: (d. 8 Ağustos) 13 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Kisugi'nin iyi arkadaşı olan Taki hızlı top sürmesiyle dikkat çeker.Güzel ortaları vardır.
Teppei Kisugi: (d. 15 Mayıs) 19 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Taki ve Izawa ile birlikte hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır.Shutetsu nun gol silahıydı.
Karl Heinz Schneider: (d. 4 Temmuz) 11 numarayı giyen forvet. Alman takımının kaptanıdır. Wakabayashi'nin en çok korktuğu forvettir. Oyuncu Tsubasa'ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer.Fire,Non-Fire ve Mirage Shoot'u ,kalecilerin korkulu rüyasıdır.Wakabayashi'nin başına bela olmuştur. (Karl Heinz Rummenige'den esinlenewrek yapılmıştır)
Carlos Santana: (d. 1 Mayıs) 11 numarayı giyen forvet. Brezilyalıdır. Tsubasa'ya birçok kez rakip olmuştur.Onu da Roberto çalıştırmıştır.Schineider'in "Mirage",Tsubasa'nın "Drive" şutunu çekebilir."Soccer Cyborg" lakabı vardır.
Sanae Nakazawa: Nankatsu zamanından Tsubasa'nın arkadaşı, daha sonra eşidir. Son seride hamiledir.
Kumi Sugimoto: Sanae'nin en iyi arkadaşıdır. Önce Tsubasa'ya aşık olmuş, daha sonra Sanae'yi sevdiğini öğrenince ikisinin birlikte olmasına yardım etmiştir.
Roberto Hongo: Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcu. Tsubasa'yı eğitmiş ve Nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir. Hikayenin ileriki kısımlarında Brezilya Genç takımının da antrenörlüğünü yapar.
Hermann Kaltz: Alman milli takımının vazgeçilmez oyuncularındandır. Birebir markajın ustasıdır ve Captain Tsubasa serisinin ağır toplarındandır.
Ramon Victorino: Uruguay milli takımının kaptanıdır. Serinin en hızlı karakterlerinden biridir. 100 metreyi 10 sanıyenin altında 36 km/h ile koşabilir. Lakabı "Kara Panter"dir.
Salinas: Brezilya kalesini koruyan atletik kalecidir. Final maçına kadar tek bir gol bile yememiştir.
Juan Diaz: Arjantin takımının kaptanıdır. Tsubasa gibi Drive Shoot (Kavisli Vuruş) tekniğini kullanabilir. Sahanın içinde farklı akrobatik hareketler yapabilir. Aniden hızlanabilen çok yetenekli bi oyuncudur. Maradona'dan esinlenerek yaratılmış bir karakterdir.
Shingo Aoi:Japonya Milli Takımına 2002 Dünya Kupasında Bay Katagiri tarafından alınmıştır.İtalyan Liginde oynayan ve Tsubasa hayranı olan Shingo, bulunduğu konuma çok çalışarak gelmiş ve Hollanda karşısında son dakikalarda Beraberlik golünü atıp milli takımdaki ilk gölünü atmıştır.Çok enerjik ve komik bir karakterdir ve yetenekli İtalyan eğitimini göstermektedir.
Ryoma Hino:World Youth Manga serisinde ortaya çıkmış bir karakterdir. Aslen Japon olup, Uruguay'da doğup büyüdüğü için Uruguay uyruğuda vardır. Ve zaten Hyuga ile olan rekabeti, onun Uruguay'ı milli takım olarak seçmesine neden olmuştur. Ramon Victorino'ya güzel bir ikili olup, Uruguay'ın gerçek gücünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.
Elle Sid Pierre:Fransa'nın kaptanıdır ve Misaki'yi iyi tanır.Fransa'da düzenlenen gençler şampiyonasında Tsubasa'ya yarı finalde rakip olacaktır.Çok hızlı ve etkili bir oyun anlayışı vardır ve sert şutları meşhurdur.Lakabı "Sahaların Artisti"'dir.
Rui Napoleon:20 numaralı Fransa'nın Pierre ile beraber çok iyi anlaşan oyuncusudur.Kendine özgü olan Canon şutu çok etkili ve serttir.Kavgacı bir yapıya sahiptir her an herkesle kavga edebilir hocasıyla bile.
Gino Hernandez:İtalyanların sahip olduğu dünyanın en iyi kalecilerinden biridir.16 yaş altı Dünya Şampiyonasında Hyuga sağ elini kaplan vuruşuyla sakatlamıştır.Maçtan sonra Japonya takımıyla dalga geçtikleri için özür dilemiştir.
Morisaki:Shitetsu da Genzo Wakabayashi'nin yedeğidir. Japonya okullararası gençlik turnuvasında bölgedeki karma takıma Wakabayashi nin yedeği olarak girip Wakabayashi'nin sakatlığından dolayı final Meiwa maçına kadar Nankatsu kalesini korumuştur.
Sano:Jito ile birlikte "ikili oyun" ile bilinen bu karakter minyon yapılı sevimli bir çocuktur. Jito kaleye doğru şut çeker Sano araya girip kafa vuruşu yapıp kaleciyi yanıltır.
Yayoyi:Tsubasa'nın Nankatsu ya taşınmadan evvelki komşu kız arkadaşıdır. Jun Misugi nin takım kaptanlığı yaptığı Musashi okulunun menajeri olan kızdır.
Shingo Takasugi: Japonya Milli Takmı'nda 6 numaralı savunma oyuncusudur . İri bir yapıya sahiptir.Kojiro Hyugayu faul ile durdurabilmiştir . Karma takıma Shutetsudan seçildi.Kafa toplarında çok etkilidir.

Yayınlanan Yerli Yapımlar


Ayran
Birlikte Büyürken
Çedene'nin Takvimi
Gülnur ve Mavi Kuş
Kat Kat Katla
Kitaplık
Masal
Sıkma Portakal
Söz Bizde
Şarkımız Türkçe
Şeker Şarkılar
Şimdi Tam Zamanı
Tarçın ve Arkadaşları
Teker Teker Tekerle
Teltel'in Torbası
Uçan Balon
Yeşil Oba
Yum Yum Haber
Yum Yum Magazin
Yum Yum Ramazan
Yum Yum Sanat

Yayınlanan Yabancı Yapımlar


Anne Shirley
Arthur
Bali
Baylar Bayanlar
Billy ve Buddy
Caillou
Corneil & Bernie
Cuf Cuflar Diyarı
Dogstar
Gazoon
İşte Buldum
Jangeum'un Rüyası
Kaptan Tsubasa
Küçük Bilgin
Küçümenler
Loopdido
Louie
Mimi
Ne Nasıl Çalışır
Olliver'ın Maceraları
Oscar
Poko
Pokoyo
Rita ve Benekli
Roary
Son Mohikan
Takat the Dog
Uzun Kuyruk
Üçüzler
Wakkaville

Yayınlanan Belgeseller


Arka Bahçede Bilim
Bay Becerikli
Bay Becerikli'nin Kamyonu
Gezginler
Konuşan Orman
Marvi Hammer
Minikistan
Rahat koltuk
Zaboo Maffo

Konular: YUMURCAK TV Programları, YUMURCAK TV Yayın Akışı, YUMURCAK TV izle
Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum yok


Yorum Ekle
0(216) 740 00 49 Hemen Başvur