TIKLA ARA

Aptallık Çağı - The Age of Stupid

Aptallık Çağı - The Age of Stupid belgeseli 6 bağımsız hikayede anlatılan, tüketim, savaş, iklim değişikliği, petrol ve alternatifleri gibi temalardan oluşuyor.


 Rachael Ray'den Haftalık Yemekler - Aptallık Çağı - The Age of Stupid Belgeseli Digiturk Movie Festival kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Aptallık Çağı - The Age of Stupid

Aptallık Çağı - The Age of Stupid  izle

Gösterim tarihi: Aptallık Çağı - The Age of Stupid  , Belgeselini 09.05.2013 17:25 - 18:55 DigiturkMovie Festival Kanalın dan izleyebilirsiniz.

Bugüne dek iklim değişikliği üzerine bireysel desteklerle yapılmış en etkili bağımsız yapım olan film, acil önlem alınmazsa iklim değişikliğinin yaratabileceği felâketlere dikkat çekiliyor ve gelecek nesillerin içinde yaşadığımız bu çağı nasıl adlandıracağı sorgulanıyor: 21 yüzyıl tarihe, bu felâkete izin veren insanların yaşadığı Aptallık Çağı olarak mı geçecek? Gelecekte bir zamanda bir arşivci eski görüntüleri tarayıp 2000'li yılların sonunda dünyalıların neden iklim değişikliğinin önüne geçemediğini araştırıyor.

6 bağımsız hikayede anlatılan, tüketim, savaş, iklim değişikliği, petrol ve alternatifleri gibi temalardan oluşuyor. Drama, animasyon ve belgesel karışımı yapım, insanoğlunun aptallığıyla kaybedilen bir dünyaya eleştirel bir gözle bakıyor ve bizi çözüm üretmek için harekete geçmeye çağırıyor. Filmin amacı bilinçlendirmeye yönelik büyük değişimin bir parçası olmak, hükümetleri dünyadaki sıcaklık oranını iki derece düşürerek sabitlemeleri ve gezegenimizi insanlar ve diğer canlılar için yaşanabilir hale getirmeleri için global emisyon düzeylerini azaltacak uluslararası bağlayıcı anlaşmalar yapmaya teşvik etmek.

Çekim süresince her çeşit ve uzunluktaki yolculuk (bisikletle, yürüyerek, tekneyle, kayıkla, uçakla, trenle, araba ve helikopterle), elektrik, petrol, yiyecek tüketimi ve alınan ekipmanları not edildi. Toplamda da 94 ton karbon ayakizi çıktı ki bu yaklaşık olarak 4 Amerikalı'nın bir yılda ürettiğine veya 185 tane dış mekan ısıtıcısını ayda ürettiğini eşit.

Peter William "Pete" Postlethwaite OBE , (7 Şubat 1946 - 2 Ocak 2011) İngiliz , tiyatro ve sinema oyuncusu. Jurassic Park:Kayıp Dünya ve Amistad gibi filmlerde rol alan aktör 'Dünyanın en iyi oyuncusu' olarak nitelendirilmiştir. Postlethwaite, 2 Ocak 2011 Pazar günü kanser sonucu tedavi gördüğü hastanede 64 yaşında hayata veda etmiştir.1993 :In the Name of the Father filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü dalında Oscar adaylığı ,2004: Kraliçe II. Elizabeth tarafından Britanya İmparatorluğu Nişanı

 Aptallık Çağı - The Age of Stupid izle

 

 Aptallık Çağı - The Age of Stupid izle

 

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk belgesel, aptallık çağı belgeseli konusu, aptallık çağı izle, aptallık çağı belgesel sunucusu, the age of stupid izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.