TIKLA ARA

beIN Connect Ethernet Ayarları


beIN Connect Digiturk Portal

Digiturk uydu alıcınız ile beIN Connect Portala bağlanıp yayınları izleyebilmeniz için alıcınızı internet modeminize bağlamalısınız. Aşağıda anlatılan bağlantı adımlarını uygulayarak IQ Portal erişimi sağlayabilirsiniz.

Digiturk HM9502/3 ve UEC PVR ethernet (ağ) bağlantı ayarları


Öncelikle HM9502/3 kutulardaki Digiaktif erişimi ve UEC PVRlardaki interaktif özelliklerin kullanılabilmesi için kutulara aktif bir internet bağlantısı sağlanması gerekir. Aşağıdaki bağlantı adımlarına geçilmeden önce internet bağlantısının sorunsuz çalıştığından emin olunması önerilir.

İnternet bağlantısının bir modemden çekilecek ağ kablosu (CAT5) ile kutuya çekilmesi ve kutunun arkasında "ETHERNET" yazan girişe takılması gerekir. Kablo takıldıktan sonra "ETHERNET" portunun hemen yanındaki yeşil ledin yandığından emin olunmalıdır.

Bundan sonraki kurulum adımları aynı aşamaları gösterecek şekilde sayfa ikiye bölünerek her iki kutu için gösterilmiştir.

Öncelikle kumandanın MENU tuşuna basılır ve yön tuşları kullanılarak "Kurulum\Ethernet Ayarları" seçilir.

Digiturk Ethernet Ayarları


Digiturk Ethernet Ayarları


Bu bölümdeki IP yapılandırması ve DNS yapılandırması  varsayılan değerlerinde tutulmalıdır. (Otomatik)

Kumandanın MAVİ tuşuna basılarak bağlantının sağlandığı test edilmelidir. Bağlantı testi başarısız olursa IP Yapılandırması satırında "Automatik" olan değer kumandanın yön tuşu kullanılarak önce "Manual" sonra tekrar "Otomatik" yapılarak bağlantı testi tekrarlanmalıdır. Bağlantı testi başarılı ise kumandanın ÇIKIŞ (BACK) tuşu kullanılarak menüden çıkılır. Bu şekilde interaktif ve Digiaktif özellikleri kullanılabilir.

Modem, router, switch veya access pointlerde varsayılan değerler yerine kişiselleştirilmiş ağ ayarlarının kullanıldığı bazı durumlarda önceki adımda Otomatik (Automatic) olarak girilen ayarlar Manüel (Manual) şeklinde değiştirilmeli ve sıradaki adımlar takip edilmelidir.Digiturk İnternet Ayarları


IP Adresi (IP Adress) satırına yerel ağ üzerinde kurulu diğer cihazlarda kullanılmayan bir IP adresi girilmelidir. Alt Ağ Maskesi (Subnet Mask) çok özel durumlar haricinde 255.255.255.0 olarak kalmalıdır. Varsayılan Ağ Geçidi (Default Gateway) satırına internete bağlantıyı sağlayan modem, router ya da access pointin adresi girilmelidir. Birincil ve İkincil DNS Sunucusu (Primary/Secondary DNS Server) satırlarına Varsayılan Ağ Geçidi adresi yazılabilir ya da bilinen başka bir DNS sunucusunun adresi yazılmalıdır. Adresler yazılırken kumandanın nümerik tuşları kullanılmalıdır. Hatalı girilen değerler kumandanın sol ok tuşu ile silinebilir.


Bilgi dağarcığı:

Modem: Bilgisayarların genel ağa bağlantısını sağlayan ve bir bilgisayarı uzak yerlerdeki bilgisayar(lara) bağlayan aygıttır.
Modem


Yönlendirici (Router): Aynı ağ iletişim kurallarını kullanan iki bilgisayar ağı arasında veri çerçevelerinin iletimini sağlayan ağ donanımıdır.

Router
Erişim Noktası (Access Point): Birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak bir birine bağlayan veya İnternet bağlantılarını sağlayan aygıt.

Access Point


Ağ Anahtarı (Switch): Bilgisayarların ve diğer ağ öğelerinin birbirlerine bağlanmasına olanak veren ağ donanımlarından biridir.

Ağ Anahtarı


beIN Connect Portal Kurulumu

beIN Connect SSS

beIN Connect Portal

beIN Connect Ethernet Ayarları

Aksesuarlar
Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.