TIKLA ARA

CNN INTERNATIONAL

Digiturk CNN INTERNATIONAL Kanalı 143. kanaldan izleyebileceğiniz uluslararası bir kanal olan CNN International, dünyadan önemli gelişmelere yer vermektedir ve haber ağırlıklı yayın yapmaktadır. Larry King Talk Show’u da CNN kanalında izleyebilirsiniz.

CNN INTERNATIONAL Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 143 Yayın Süresi : 24 Saat

CNN INTERNATIONAL Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Paketi ile ilgili detaylı bilgi için: Digiturk Paketleri

CNN INTERNATIONAL Yayın Akışı için: Digiturk Yayın Akışı

Cable News Network (CNN) 1 Haziran 1980'de Atlanta'da Ted Turner tarafından kurulmuş olan ilk haber kanalı.
24 saat haber anlayışıyla yayın yapan CNN'i bugün tüm dünyada 212 ülkede 1.5 milyardan fazla insan evinde izleyebiliyor. Bugün tüm dünyada değişik dillerde kanalları, 12 web sitesi, 2 radyosu ve tüm dünyaya yayılmış haber ekibiyle en yaygın haber kaynaklarından biridir. 1995 yılında açılan cnn.com adresinden yayında bulunan web sitesi ilk büyük boyutlu haber sitesi olarak kendini tanıtıyor.
CNN'in tüm dünyada tanınan bir kanal haline gelmesi 1991 yılındaki ilk Körfez Savaşı sırasında Bağdat'tan savaşı canlı olarak vermesiyle oldu. Ve bu yaptıkları yayınlarla televizyon haberciliğinde yeni bir dönem başladı.
Her geçen gün büyüyen CNN ile kurucularından Ted Turner en önemli medya patronlarından biri, bağlı bulunduğu holding Time Warner ise en büyük medya şirketlerinden biri oldu.
CNN Türkiye'de Doğan Holding ile yaptığı anlaşma neticesinde Türkiye çapında yayın yapan CNN Türk haber kanalı kurmuştur.

Konular: CNN INTERNATIONAL Programları, CNN INTERNATIONAL Yayın Akışı, CNN INTERNATIONAL izle
Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum yok


Yorum Ekle
Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.