TIKLA ARA

Coşkun Aral'la Avrupa Notları

Coşkun Aral'la Avrupa Notları bu kez Fransa'nın yemeği, şarabı ve doğal güzellikleriyle ünlü Provence bölgesini geziyor. Fransa tarımsal ihracatta Dünya'nın üç büyüklerinin arasında yer alıyor.


Coşkun Aral'la Avrupa Notları  Belgesel'ini  İZ HD yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Coşkun Aral'la Avrupa Notları

	

Coşkun Aral'la Avrupa Notları

Gösterim tarihi: Coşkun Aral'la Avrupa Notları: Fransa: Tarımda Markalaşma , 29.01.2013 16:00 ,16:35 29.01.2013 16:00 ,16:35 29.01.2013 16:00 , 16:35 29.01.2013 16:10 ,16:45 Digiturk  İZ HD kanalın dan izleyebilirsiniz.

Coşkun Aral'la Avrupa Notları: Fransa: Tarımda Markalaşma, Konusu

2013  yapımı Coşkun Aral'la Avrupa Notları: Fransa: Tarımda Markalaşma  Belgeselin sunuculuğunu Coşkun Aral yapıyor. Fransa'yı adım adım geziyor ve Tarımda Markalaşma ile ilgili sorulara cevap arıyor.

Konusu: Coşkun Aral'la Avrupa Notları bu kez Fransa'nın yemeği, şarabı ve doğal güzellikleriyle ünlü Provence bölgesini geziyor. Fransa tarımsal ihracatta Dünya'nın üç büyüklerinin arasında yer alıyor, Ülkedeki pek çok üründe kalite güvencesi vererek satan bir marka haline gelmiştir. Peki bunu nasıl yapıyor? Tarım ürünlerinde denetleme, kontrol ve markalaşma Provence'ı yaz aylarında mor renge bürüyen lavanta ve lavanta ürünleriyle karşımıza çıkıyor.

Günümüzde Fransız Tarımcılığı bu çerçevede Birliğin diğer ülkelerinin, özellikle de en eski üyelerinin tarımcılığına çok benzer bir gelişme gösterdiğini anlamış olursunuz. Bununla birlikte, özellikle doğal verilerden kaynaklanan çok daha özel bazı nitelikler gösterir : Bu nedenle sahip olduğu topraklar Fransız Tarımcılığını Avrupa tarımlarının en büyük kitlersi haline getirmektedir ve 60'lı yılların başından itibaren tam bir tarımsal besin ihracatçısı ülke haline gelmiştir. Bu nedenle tarımda yapılan her markalaşama topraklarının ve iklimlerinin tür bakımından zenginliği Fransa'ya çok kültürlü ekim ve hayvancılıktan Akdeniz Bölgesi ürünlerine kadar Avrupa sahasının çok çeşitli ürünlerin tamamamını büyük miktarlarda üretme olanağı vermiştir. Öte yandan, denizaşırı illeri ve bölgeleri de Fransa'ya özellikle güneyde büyük miktarlarda şeker kamışı, muz, Kuzeyde ise buğday, Mısır, Kanola, meyve ve sebzeler gibi tropikal bölge ürünleri sağlamaktadır.

Coşkun Aral (1 Mayıs 1956, Siirt doğumludur) uluslararası savaş fotoğrafçısı, gezgin, macera sever, belgesel yapımcısı. 1974 yılında Basın fotoğrafçılığına ilk adımını atmıştır. Günaydın ve Gün gazetelerinde çalışmıştır ve kısa sürede kendine has üslubu ile dikkatleri üzerine çekmiştir.1980 den itibaren Times, Newsweek, Paris-Match, Stern, Epoca gibi dergiler adına Polonya'daki ünlü Gdansk görevinde, Lübnan, İrlanda, Çad ve Uzak Doğu'daki savaşlarda fotoğraf çekmiştir. Bu fotoğrafları yurt dışında sergilenmiştir ve uluslar arası fotoğraf albümlerinde yayımlanmıştır. 14 Ekim 1980 günü kaçırılan bir uçakta, ilk kez hava korsanlarıyla röportaj gerçekleştirmiştir. Haberci adlı programı, Dünya Günlüğü alt başlığında ATV kanalında yayımlanmıştır. Daha sonra NTV ve Show TV kanallarında gösterilen yeni bölümlerinin ve Akşam gazetesi'nde çalıştı. ardından program TRT'de Türkiye Renkleri alt başlığında Türkiye seyahatleri içeriğiyle yayımlanmaya başlamıştır. ve T.C. Resmî Gazete'de çalıştı. 2 Şubat 2006 tarihinde Digiturk platformunda, Türkiye'nin ilk bilgi ve belge kanalı sloganıyla 88. banttan yayına giren İZ TV'nin kurucusudur. Yusunflan fotoğraf çekilmiştir.

 Coşkun Aral'la Avrupa Notları izle

 

Coşkun Aral'la Avrupa Notları   izle

 


 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk belgesel, coşkun aral, belgesel izle, coşkun aral fransa belgeseli, belgesel iz tv,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.