Digiturk Başvuru, LigTV Başvuru Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Genel Konular >Teknoloji
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Digiturk


beIN SportsDigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Samsung ile Digiturk'ten 4K UHT Yayın!

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör


Kayıt Tarihi: 29.Ağustos.2011
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 21
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Samsung ile Digiturk'ten 4K UHT Yayın!
    Gönderim Zamanı: 06.Ekim.2015 Saat 14:00


Samsung ve Digiturk’ten UHD (4K) içerikte Türkiye’de bir ilk!

Samsung ve Digiturk, Türkiye’de ilk defa Samsung UHD Gate by Digiturk Play servisi ile UHD (4K) içerikleri, Samsung UHD TV’ler üzerinden kullanıcılarla online olarak buluşturacak


Samsung Electronics Türkiye
ve
Digiturk
,
Samsung UHD TV
’lerde 4K içeriği kullanıcılarla buluşturmak için işbirliğine gittiklerini duyurdu. Bu işbirliği çerçevesinde
Digiturk
’ün içerik ve yayıncılık kalitesi ile
Türkiye’de ilk defaonlineUHD
içerik sağlayacak
Samsung UHD Gate by Digiturk Play
uygulaması, başka yerde bulunmayan; Samsung UHD TV sahiplerine özel yayınları izleyicilerin evlerine taşıyor.

İZ TV
tarafından hazırlanan
15 bölümlük UHD
görüntü kalitesinde kaydedilen
yerli belgeselin
yanı sıra global stüdyolara ait
UHDiçerikler
,
Samsung UHD TV
sahiplerinin TV’lerindeki akıllı arayüzde yer alıyor ve gerçek 4K içeriği her an izleyebilecek şekilde kullanıcılarla buluşuyor.


Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Hüseyin Erel,

Hızla yaygınlaşan UHD içeriğin kısa süre içerisinde bir dünya standardı olması bekleniyor. Dünya çapında Amazon, Netflix gibi içerik sağlayıcıların yanı sıra doğrudan UHD yayını yapan yayın kuruluşları ile elde ettiğimiz tecrübelerin yanı sıra dünyanın önde gelen Hollywood stüdyolarından 20th Century, Fox ve Paramount ile de UHD içerik anlaşmalarımız bulunuyor. Samsung olarak Türkiye’de hızla artan UHD (4K) talebine, yenilikçi, yüksek kaliteli televizyonlarımız ile birlikte iş ortaklarımızla geliştirdiğimiz özel içeriklerle yanıt veriyoruz. Türkiye’nin ilk ve lider dijital yayın kuruluşu Digiturk ile birlikte geliştirdiğimiz ve Türkiye’de ilk kez kullanıcılara sunulan online Samsung UHD Gate by Digiturk Playuygulamasını tüketicilerin beğenisine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Gerçek 4K deneyimini tüm kullanıcılara en üst seviyede yaşatmak için Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra değerli iş ortaklarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz”
dedi.

Kaynak: Dünyanın Online Uydu Destek Forumu Satcafesi Samsung ile Digiturk'ten 4K UHT Yayın!
Digiturk IT Genel Müdür Yardımcısı Hatice Memigüven,“Kurulduğu ilk günden bu yana ülkemizi daima öncü teknolojilerle, dünyadaki yeniliklerle buluşturan bir kurum olarak, 4K yayın üzerinde yoğun biçimde çalışmaya başlamış; ilk olarak 2013 yılında 4K teknolojisi ile ilk test yayınını gerçekleştirerek geleceğin teknolojisine hazır olduğunu göstermiştik. 2014 yılında ise bu çalışmalarımızı çok daha ileri taşıyarak, Türkiye’de ilk, dünyada ikinci canlı 4K maç yayınını gerçekleştirmiştik. Aradan geçen bir yıllık sürede, yeni teknoloji yatırımlarımız ve ar-ge çalışmalarımızla 4K yayın konusunda çok ciddi aşamalar kat ettik. Bugün geldiğimiz noktada da, Televizyon sektörünün dünya lideri Samsung ile ortaklaşa imza attığımız bu proje çerçevesinde yine bir ilke imza atıyor; Samsung UHD TV’ler için internet üzerinden 4K içerik sağlıyoruz. Buradan bir müjdeyi paylaşmak isterim: 2016 yılının başında Lig TV’de haftada 1 maçı 4K kalitesiyle yayınlamaya başlıyoruz. İlk aşamada 4K uyumlu kutularımızı ticari müşterilerimize sunacağız. 2016’nın ikinci yarısından itibaren de 4K yayını bireysel kullanıcılarımız ile buluşturmayı hedefliyoruz. Digiturk’ün 4K yayıncılığını 30 kişilik ekibimizin yoğun gayretleri ile yüzde yüz yerli mühendislik ve teknoloji ile geliştiriyoruz. Bu bizim için büyük bir gurur kaynağı.” dedi.
Samsung UHD Gate by Digiturk Play’de neler bulunuyor?
Samsung UHD TV
sahipleri Türkiye’nin ilk belgesel kanalı İZ TV’nin tamamı
UHD
olan 15 bölümlük belgesel kuşağını izleme şansına kavuşuyor. Aralarında İstanbul adaları, Kapadokya, Aspendos, Kö
pr
ülü Kanyon, Gelidonya Feneri’nin de yer aldığı belgesellerle Türkiye’nin 15 saklı cennetini keşfetmek mümkün. Ayrıca global stüdyolara ait birbirinden kaliteli UHD içeriklere de kullanıcılar uygulama aracılığıyla ulaşabilirler.
Samsung UHD Gate by Digiturk Play ile ilgili daha fazla bilgi için
TÜRKİYE’NİN İLK ONLINE UHD İÇERİK SERVİSİ SADECE SAMSUNG UHD TV’LERDE!
adresini kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör


Kayıt Tarihi: 29.Ağustos.2011
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 21
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Ekim.2015 Saat 14:01


Samsung ve Digiturk işbirliği ile UHD 4K çözünürlüğe sahip televizyon modellerinde 4K içerikler kullanıcılar ile buluşturacak. Detaylar haberimizde.

Son dönemlerde Full HD çözünürlüklü televizyonların yerini; Full HD’den tam 4 kat daha fazla çözünürlüğe sahip 4K Ultra HD televizyonlar almaya başladı.
İlk etapta astronomik fiyatlar ile satışa sunulan 4K televizyonlar, şimdilerde hemen hemen herkesin bütçesine uygun hale gelmeye başladı.4K televizyonların yaygınlaşmasına karşılık henüz uydu yayınları ve içerikler 1080P Full HD çözünürlükten öteye gidemiyor. Samsung veDigiturk işbirliği sayesinde bu durum artık değişecek!Samsung, Digiturk ile işbirliğine giderek UHD Gate portalında çok yakında 4K video içerikleri ve yayınları barındırmaya başlayacak.

Kaynak: Dünyanın Online Uydu Destek Forumu Satcafesi Samsung ile Digiturk 4K Yayına Başlıyor!

Akıllı Samsung 4K televizyonlarda bulunan UHD Gate uygulamasına eklenecek yayınlar ve içerikler ile ilgili önümüzdeki hafta aktarılacak. Bakalım Samsung veDigiturk işbirliği 4K televizyon modellerinin satışını olumlu yönde etkileyecek mi?
Yukarı Dön Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 9,156 Saniyede Yüklendi.


DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

 Digiturk | Lig TV | Maliye Borç Ödeme