TIKLA ARA

TRT ARAPÇA

Digiturk TRT Arapça Kanalı TRT Arapça kanalını Digiturk 133. kanaldan izleyebilirsiniz.

TRT ARAPÇA Digiturk Kaçıncı Kanal?

Kanal No : 133 Yayın Süresi : 24 Saat

TRT ARAPÇA Kanalını izleyebileceğiniz Digiturk Paketi ile ilgili detaylı bilgi için: Digiturk Paketleri

Yayın Akışı için: Digiturk Yayın Akışı

TRT Et-Türkiyye (TRT Arapça adıyla), 4 Nisan 2010 yayın hayatına başlamış olan TRT'nin Arapça yayın yapan kanalıdır. TRT, Arapça yayınıyla 350 milyon nüfusu olan bir coğrafyaya hitap etmeyi öngörmektedir. Kanalın koordinatörü Sefer Turan TRT'nin bu kanalla, son yıllarda Türkiye’ye yönelik Arap dünyasında oluşan siyasi merakın giderlenmesinin amaçlandığını açıklamıştır.
Açılış törenine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve Katar Veliaht Prensi Şeyh Tamim bin Hamad el Thami de katılmıştır. Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa da sinevizyondan aktarılan mesajında, bölgede barış ve istikrarın önemine vurgu yapmış, kanalı ilgiyle takip edeceklerini ifade etmiştir.Ayrıca 24 saat Arapça yayın yapacak kanalda, kadın ve çocuk programları, eğlence, belgesel ve haber programları yayınlanacaktır. Bu programların büyük bölümü Arap ülkelerindeki programcılar tarafından ekrana yansıtılacaktır. TRT Et-Türkiyye, yayınlarını Türksat 3A, Arapsat ve Nilsat olmak üzere 3 farklı uydu üzerinden sürdürecektir.

Konular: TRT ARAPÇA Programları, TRT ARAPÇA Yayın Akışı, TRT ARAPÇA izle


Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.