TIKLA ARA

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World

Napolyon kumandanlığındaki savaşlar zirve noktasındadır. Napolyon'un dünyanın hakimiyetini ele geçireceği korkusu en çok İngiltere'de hissedilmektedir


Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World filmini Digiturk Moviemax Stars HD kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World izle

İlk Gösterim tarihi:Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World 23 Mayıs Perşembe 10.15 Digiturk  Moviemax Stars HD kanalında izleyebilirsiniz.

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World  Konusu

2003 - ABD Aksiyon , Dram , Macera türündeki Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World filmin yönetmenliğini Peter Weir yapıyor.Film oyuncuları Russell Crowe , Paul Bettany , Joseph Morgan , Billy Boyd , James D'Arcy oluşmaktadır.

Napolyon kumandanlığındaki savaşlar zirve noktasındadır. Napolyon'un dünyanın hakimiyetini ele geçireceği korkusu en çok İngiltere'de hissedilmektedir.İngiliz hükümeti, Brezilya sahillerinde bulunan Yüzbaşı Aubrey(Russell Crowe) komutanlığındaki savaş gemisini, Fransızların Acheron adlı dev savaş gemisini yoketmekle görevlendirir. İki geminin ilkkarşılaşmasında İngiliz gemisi çok büyük hasar alır ve sis sayesinde batmaktan kurtulur. Fakat Yüzbaşı Aubrey, kendisinden çok daha hızlı olan ve güçlü silahlarla donatılmış Fransız gemisini takipte kararlıdır. Pasifik Okyanusunda devam eden takip uzadıkça, yaşam ve ölüm arasında gidip gelirler.

Russell Ira Crowe.Yeni Zellanda doğumlu olan aktör Avustralya'da büyüdü ve oyunculuğa da burada çocuk denilebilecek bir yaşta başladı. 'The Crossing' ve 'Proof' gibi Avustralya dönemi filmlerinde oyunculuğunu ispatlayan Crowe o yıllarda Avustralya Film Enstitüsü'nden çeşitli ödüller kazandı. Hollywood'a transfer olduktan sonra irili ufaklı rollerde baş gösterdi. Ancak onu dünya çapında tanınan bir yıldız yapan 'L.A. Confidential' filmindeki sert, tutkulu polis tiplemesiydi. Sert, acımasız, güçlü erkek karakterleri canlandırmak için biçilmiş kaftan bir fiziğe sahip olmasına karşın, o zoru seçti ve 'Insider'da tanınmayacak kadar fiziğini değiştirip, bambaşka bir rolle seyircinin karşısına çıktı. Bu ona ilk Oscar adaylığını getirdi. Üst üste iki yıl en iyi erkek oyuncu adayı oldu.

Paul Bettany
sahne şarkıcısı Anne Kettle ile aktör ve drama öğretmeni Thane Bettany'nin oğlulları olarak Londra'nın Harlesden kentinde doğdu. Ablasının adı Sarah, erkek kardeşinin adı Matthew'dır. Thane, Hertfordshire'daki Queenswood School'da eğitmenlik yaparken, aile kampüste kalıyordu. Sekiz yaşındaki Matthew'un ölümü, aileyi kedere aitti. Daha sonra Paul, anne ve babası boşanırken evden ayrılarak Londra'nın içinde yaşamaya gitti. Sokaklarda gitar çalarak para kazanan Paul, küçük bir dairede yaşıyordu. İki yıl sonra, yaşlı insanlara bakarak para kazanmaya başladı. Paul, on dokuz yaşında aktör olmayı kararlaştırdı ve azimle kariyerinin peşinden gitti. Londra Drama Merkezi'nde eğitim gördü. Paul Bettany, 2003 yılında, sadece akrabalarının ve arkadaşlarının katıldığı bir düğünle Jennifer Connelly ile evlendi. New York şehrindeki Brooklyn'e taşınıp eşi ve onun çocuğuyla yaşamaya başladı. 5 Ağustos 2003'te doğan öz oğluna Stellan (aktör Stellan Skarsgard'ın adı) adını verdi. Stellean'ın vaftiz babası, aktör Charlie Condou oldu. Paul Bettany BAFTA ve Sinema Oyuncuları Derneği ödüllerine aday olmuştur.

Joseph Morgan,
oyunculuk kariyerine 2003'te yer aldığı Eroica ve Henry VIII isimli iki TV filmi ve başrolünde Russell Crowe'un oynadığı Dünyanın Uzak Ucu isimli filmle başlamıştır. Dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı ilk işi ise İngiltere'de Sky1, Amerika Birleşik Devletleri'nde BBC America kanalında yayınlanan Hex isimli TV dizisinde canlandırdığı Troy karakteri olmuştur.Morgan, 2004 tarihli Büyük İskender isimli Oliver Stone imzalı filmde Anthony Hopkins, Angelina Jolie ve Colin Farrell ile birlikte rol almıştır.

MDB Puanı: 9.3/10 ( 47954 kişi oy verdi.)

Resimler

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World izle

 

Dünyanın Uzak Ucu - Master And Commander: The Far Side Of The World izle

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: moviemax stars hd, the far side of the world, digiturk filmleri, dünyanın uzak ucu, master and commander,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.