TIKLA ARA

En Vahşi Adalar 2 - Wildest Islands 2

Bu doğa harikalarını evi olarak benimseyen insanlarla hayvanların sıra dışı hikâyelerinin yer aldığı bu dizinin her bölümünde, bu eşsiz ve etkileyici güzelliklerde hayatın doruk noktalarını keşfedeceksiniz.


En Vahşi Adalar 2 - Wildest Islands 2 Digiturk Animal Planet kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

En Vahşi Adalar 2 - Wildest Islands 2

Fırtına Peşinde - Storm Chasers izle

Gösterim tarihi: En Vahşi Adalar 2 - Wildest Islands 2 , Belgeselini Hafta içi Her Gün Digiturk Animal Planet Kanalın dan izleyebilirsiniz.

En Vahşi Adalar 2 - Wildest Islands 2 Konusu:

En Vahşi Adaların yepyeni sezonunda, dünyanın en göz alıcı yerlerinin tadını çıkaracağız.Bakir cennetlerin zengin tarihini araştıran bu güzel sezonda, Brezilya'da bulunan Rio Negro adalarının ıssız ve balta girmemiş ormanlarını keşfedecek, dağlık Vancouver Adası'ndan geçecek, rüzgârlı Falklands'te konaklayacak ve Japonya ile Filipinler'de bulunan sayısız adada kaybolacaksınız.

Bu doğa harikalarını evi olarak benimseyen insanlarla hayvanların sıra dışı hikâyelerinin yer aldığı bu dizinin her bölümünde, bu eşsiz ve etkileyici güzelliklerde hayatın doruk noktalarını keşfedeceksiniz. Vancouver Adası'nın kurtları, ayıları ve katil balinalarından Falklands'in penguenlerine kadar, adaların sunduğu benzersiz çeşitlilikteki bitki örtüsü ve hayvan türleri hakkında bilgi edineceksiniz. Bu çarpıcı yerleri derinlemesine keşfederek dünya adalarındaki nefes kesen manzaraları, şaşırtıcı ayrıntıları ve benzersiz kültürleri doyasıya yaşayacaksınız.

Ada denince çoğumuzun aklına deniz, kum, güneş üçlüsünün başı çektiği tropikal ve egzotik tatil cennetleri geliyor olabilir. Ancak bu kez yolculuğumuz özgün doğası ve yaşantısıyla uzak diyarlardaki bakir cennetler... Bu adaları eşsiz kılan tabiatın ihtişamlı güzelliğini keşfe çıkmanın yanı sıra, bu toprakları evi olarak benimseyen insan topluluklarının yaşantılarına göz atacak, birçok farklı türde bitki ve hayvanı da yakından gözlemleyeceğiz.

Geçtiğimiz sezon Tanzanya yakınlarındaki Zanzibar'ın gür ormanlarında gezinirken Samango maymunu, Afrika lemuru, Pemba uçan tilki gibi hayvanlarla karşılaşmıştık. Ekvator yakınlarındaki Galapagos adasında türünün tek örneği bitki ve hayvanları incelemiştik. Karayipler, Sri Lanka ve İskoçya yakınlarındaki Hebrides adalarına konuk olmuş, adaların zengin doğası ve burada yaşayan toplulukların kültürünü keşfetme şansına sahip olmuştuk.

Peki, bu sezon bizi neler bekliyor?
İlk durağımız Japonya... Toplamda irili ufaklı 6852 adadan meydana gelen Japonya takımadaları birçok farklı iklim bölgesini içine alıyor. Bu nedenle Asya ve Kuzey kutbu türlerini de barındıran değişik bitki ve hayvan türlerine de ev sahipliği yapıyor. Ardından Güney Amerika'ya uzanıyoruz ve Brezilya'da bulunan Rio Negro adalarının ıssız ve balta girmemiş ormanlarını keşfediyoruz. Amazon Nehri'ne yayılmış binlerce bakir adada daha önce hiç görmediğimiz yaratıklarla tanışacak ve bu canlıların zorlayıcı doğa ve iklim koşullarına nasıl uyum sağladıklarını öğreneceğiz. Britanya Kolumbiyası'nda yer alan Vancouver Adası'nın sarp dağlarla çevrili ıssız coğrafyasını gezecek; adanın ev sahipliği yaptığı kurt, ayı, katil balina ve penguen gibi birçok türde hayvan ve değişik bitki örtüsü hakkında bilgi edineceğiz.

Elbette bu sırada kısıtlı kaynak ve imkânlar nedeniyle zorlu bir yaşam koşullarına sahip bu adaları evi olarak benimseyen insanlarla bir araya gelecek, onların sıra dışı yaşamlarına bir parça tanık olurken, kültürel değerleri ve varlıklarını da tanımaya çalışacağız.

 Fırtına Peşinde - Storm Chasers izle

 

Fırtına Peşinde - Storm Chasers izle

 

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: animal planet, wildest islands 2 izle, digiturk izle, en vahşi adalar 2 konusu, en vahşi adalar 2 belgesel izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.