TIKLA ARA

beIN Sports(Lig TV) Fantezi Futbol Oyunu


Fantezi Futbol oyununa giriş yapıp oynamak için tıklayınız.


Lig TV Fantazi Futbol


Fantezi Futbol oyunu olan Ligtv.com.tr Fantezi Futbol'da takım kayıtları başlamıştır ! Fantezi Futbol'da her hafta DIGITURK PLUS ve beIN Sports(Lig TV) üyelikleri kazanabiliyorsunuz. Fantezi Futbol'a ilk kez katılacakların ise Ligtv.com.tr üyesi değilse önce üye olması, üye ise de Fantezi Futbol'da takım oluşturması gerekiyor.

Fantezi Futbol ile Şimdi Başkan da sizsiniz, teknik direktör de. İstediğiniz oyuncuyu  alıp, istediğiniz taktiği seçebiliyorsunuz. Sizin gibi futbol bilgisine güvenen binlerce futbolseverler amansız bir yarışa girebiliyorsunuz.

Fantezi Futbol Oyunu Nedir?

beIN Sports(Lig TV) tarafından futbolseverlere yönelik olarak sunulan oyunda amaç; size verilen 100 Milyon €’luk bütçeyle kendi  kadronuzu oluşturup, oyun bünyesinde olan lig ve liglere katmak ve toplayacağınız puanlarla sıralamada üst sıralara çıkmaktır.

Oyunda kendi takımınız için bir ad belirliyorsunuz. Bu ad bir kerelik verilebiliyor.
Fantezi Futbol oyununda takımınızda 14 tane oyuncu bulundurabiliyorsunuz. Yedek kaleci bulundurma zorunluluğunuz bulunmuyor.
Kadronuzda bulunan takım kaptanınızı, futbolcunuzun hemen yanında olan kırmızı yıldız ikonuna basarak belirleyebiliyorsunuz. Bu şekilde kaptan olarak belirlemiş olduğunuzu oyuncunuzun alacağı puanlar 2 ile çarpılarak genel puanınıza yansıtılıyor.
Oluşturduğunuz takım kadrosuyla oyun bünyesinde yer alan liglere katılıp diğer üyelerle ile zirve mücadelesi yapıp ödülleri kazanmak için oynayabilirsiniz. Diğer bir yöntemle kendi kriterlerini belirleyip kuracağız şifreli/şifresiz liglerle kendi arkadaşlarınız veya tanıdıklarınızla da oyunu oynayabilirsiniz.

Puanlar

Oynayan her oyuncu: 1 Puan
60 dakikadan fazla oynayan her oyuncu: 2 Puan
Gol atan kaleci (gol başına): 6 Puan
Gol atan defans oyuncusu (gol başına): 6 Puan
Gol atan orta saha oyuncusu (gol başına): 5 Puan
Gol atan forvet oyuncusu (gol başına): 4 Puan
Asist yapan oyuncu (asist başına): 3 Puan
Gol yemeyen kaleci: 4 Puan
Takımı gol yemeyen defans oyuncusu: 4 Puan
Takımı gol yemeyen orta saha oyuncusu: 2 Puan
Kendi kalesine gol atan oyuncu: -2 Puan
Gol yiyen kaleci ve defans oyuncusu (gol başına): -1 Puan
Sarı kart gören oyuncu: -1 Puan
İkinci sarı karttan kırmızı veya direkt kırmızı kart gören oyuncu: -3 Puan
Penaltı kaçıran oyuncu: -2 Puan
Takım kaptanının puanı: x2 Puan
Fair play puanı (hiç kart görmezse): 1 Puan
Takımına en az 1 yeni transfer yapan her oyun üyesi (her hafta için): 1 Puan

Fantezi Futbol Oyun Kuralları


Oyunda takımların 11 asil ve 3 yedek oyuncudan oluşturulma zorunluluğu bulunuyor. 11 asil oyuncunun puanları puanlama sisteme göre hesaplanıyor ve takım puanına ekleniyor. 3 yedek oyuncunun puanları ise gene puanlama sistemine göre hesaplanıp; ancak almış oldukları toplam puanın yarısı (1/2’si) takım puanına ekleniyor. Yedek oyuncuların toplam puanının yarısının küsuratlı bir sayı olarak çıkması durumunda, bu ondalıklı sayı otomatik olarak bir üst tam sayıya yuvarlanmaktadır. (örneğin 4,5 olarak çıkmışsa, 5 yapılıyor).

Oyun oynarken takım ve Lig isimlerinde hiçbir şekilde küfür, hakaret, aşağılama, beddua, tahrik, iftira, karalama içeren ifadeler bulunamaz. Ayrıca gene Takım isimleri herhangi bir marka ve/veya bir markanın değişik kullanımlarını içermesi yasaklanmıştır. Bu kurallara uymayan üyelerin abonelikleri iptal edilmektedir.

Oyunda her üyeye 100 milyon € bütçe veriliyor. Oyuna bu bütçe ile başlangıç yapıyorsunuz.

Takımınızı kurduktan sonra bir daha o takımda hiçbir değişiklik yapmazsanız bile, o aynı takımla sezon sonuna kadar puan almaya devam ediyorsunuz.

Kadro Oluşturma

Oluşturulacak kadrolar için aşağıdaki taksit seçeneklerinden bir tanesini seçebiliyorsunuz.
a) 4-4-2
b) 4-3-3
c) 3-5-2
d) 3-4-3

Üyelik

Fantezi Futbol oyunu üyelik ile oynanabilmektedir. Oyunu oynamak için öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Lig TV Fantezi futbol sayfasından online üyelik formunu doldurarak üye olabiliyorsunuz ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Ödüller

Fantezi futbol oyunu her hafta Digiturk Plus ve Lig tv üyeliği gibi hediyeler kazandırıyor.

Her haftanın birincisine BEDAVA LİG TV ÜYELİĞİ
Her haftanın ikincisine TUTTUĞU TAKIMIN ORİJİNAL FORMASI
Her haftanın üçüncüsüne FUTBOL TOPU hediye olarak veriliyor.
Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum yok


Yorum Ekle
Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.