TIKLA ARA

Gandhi

20. yüzyılın ilk yarısında İngiliz sömürgesi altındaki Hindistan'da geçen film, bağımsızlık mücadelesi için İngiliz yönetimine karşı Pasif Direnişi örgütleyen Mahatma Gandhi'nin hayatından bir kesit anlatıyor.


Gandhi filmini Digiturk Moviemax Stars HD  kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Gandhi

Gandhi izle

İlk Gösterim tarihi:Gandhi Digiturk 19.06.2013 17:55 - 21:16 Moviemax Stars HD kanalında izleyebilirsiniz.

Gandhi

1982 - İngiltere , Hindistan  Biyografi , Dram , Tarih türündeki Gandhi filmin yönetmenliğini  Richard Attenborough yapmaktadır.Film Oyuncuları Ben Kingsley , Daniel Day-Lewis , Martin Sheen , Candice Bergen , Roshan Setholuşmaktadır.

20. yüzyılın ilk yarısında İngiliz sömürgesi altındaki Hindistan'da geçen film, bağımsızlık mücadelesi için İngiliz yönetimine karşı Pasif Direnişi örgütleyen Mahatma Gandhi'nin hayatından bir kesit anlatıyor.En iyi biyografik çalışmalardan biri olarak kabul edilen Gandhi, 11 dalda aday olduğu Oscar ödüllerinden en iyi film ve en iyi yönetmen dahil tam 8 ödülle döndü. Gandhi rolünde sinema tarihinin en iyi performanslarından birine imza atan usta oyuncu Ben Kingsley'nin ise en iyi erkek oyuncu dalında heykelciğe uzanmasıysa pek zor olmadı. Cenaze sahnesinde yaklaşık 300.000 kişinin yer almasıyla da bir film sahnesinde yer alan en kalabalık insan sayısı rekorunu da elinde bulunduran film, çarpıcı sahneleriyle hafızalardan silinmeyecek bir yapıt.

Ben Kingsley Sir Ben Kingsley, doğduğu zamanki adıyla, Krishna Pandit Bhanji, Hint kökenli İngiliz sinema sanatçısı. 1943'te Scarborough, Yorkshire'de doğdu ve Pendlebury'de büyüdü. Salford Üniversitesinde öğrenim gördü. Daha sonra Lancashire'da şimdi ki Ben Kingsley Tiyatrosuna evsahibi olan Pendleton Koleji'nden eğitim aldı. Babası Harji Bhanji Kenya asıllı Hintli bir tıp doktoru, annesi Anna Lyna Mary 1920'lerde sinemayla ilgilenmiş eski bir aktristti.Birçok önemli yapımda yer alan usta aktör, en büyük başarısını Richard Attenborough'un 1982 yapımı Gandhi filmiyle elde etti. Film toplam 8 dalda Oscar ödülünü kazanırken, Kingsley de muhteşem Mahatma Gandhi performansını En İyi Erkek Oyuncu Oscarı'yla taçlandırdı.

Daniel Day-Lewis Daniel Michael Blake Day-Lewis Oscar ve BAFTA ödüllü İngiliz oyuncu. There Will Be Blood ve My Left Foot filmlerindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar almıştır. 2013 yılında "Lincoln" adlı filmdeki rolüyle üçüncü kez "En İyi Erkek Oyuncu" dalında oscar alarak bu kategoride bir ilki başardı.

IMDB Puanı: 8/1 ( 101094 kişi oy verdi.)

Resimler

Gandhi izle

 

Gandhi izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: moviemax stars hd, gandhi konusu, digiturk filmleri, gandhi oyuncuları, gandhi izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.