TIKLA ARA

Mega Fabrikalar - Mega Factories 3

Pek çoğumuz için, bir fabrikadan daha müthiş bir şey olamaz. Dev makinelerin sağır edici gürültüsü, mekanik taşıyıcı bantların üzerinden akıp giden binlerce parça.


Mega Fabrikalar - Mega Factories 3  Belgesellerini National Geographic Channel HD kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Mega Fabrikalar - Mega Factories 3

Mega Fabrikalar - Mega Factories 3  izle

Gösterim tarihi: Mega Fabrikalar - Mega Factories 3  , Hafta içi her gün Digiturk National Geographic Channel HD Kanalın dan izleyebilirsiniz.

Mega Fabrikalar - Mega Factories 3
Pek çoğumuz için, bir fabrikadan daha müthiş bir şey olamaz. Dev makinelerin sağır edici gürültüsü, mekanik taşıyıcı bantların üzerinden akıp giden binlerce parça.... Hammaddeler dönüyor, bükülüyor, çevriliyor ve sonunda günümüzün en harika ürünlerine dönüşüyor... Parçaların otomatik bir şekilde birleştirildiği bu süreç, sonsuza kadar izleyebileceğiniz bir görsel şölen adeta... Her gün milyonlarca şişe tüketilen biradan süper otomobillere, likör üretim tesislerinden Avrupa'nın mühendislik merkezine kadar en çok merak ettiğiniz bazı ürünlerin üretim süreçleri hakkında merak ettiğiniz pek çok ayrıntı bu yapımda. Bu ürünlere gösterilen talep her geçen gün artıyor. Daha fazla, daha hızlı, daha iyi ve daha ucuz üretme ihtiyacı baş döndürüyor. En verimli çalışan fabrikalar bile büyük baskı altında üretim yapıyor. Bu yüzden fabrikalar gün geçtikçe büyüyor, mühendisler ve yöneticiler daha kaliteli ürünleri daha hızlı ve en ucuz şekilde üretebilmek için çığır açan teknolojilerden ve hatta psikoloji biliminden faydalanıyor.

Mega Fabrikalar: Dodge Challenger
İleri teknoloji kullanılarak üretilen, Amerikan klasiği Dodge Challenger'ın modern versiyonu, akıcı hatlarla saf gücü bir arada sunuyor.
Mega Fabrikalar: Lego
Çocuklar, Dünya'nın en popüler oyuncaklarından bir tanesi olan Lego ile her yıl ortalama 5 milyar saatten fazla vakit geçiriyor.
Mega Fabrikalar: Heineken
1 milyon m2 alan üzerine kurulmuş olan, Heineken Avrupa'nın en büyük bira fabrikası... Bu işletmenin perde arkası görüntüleri ekranlarınızda.
Mega Fabrikalar: Ducati
İtalya'daki Ducati fabrikasının içine girerek, en iyi mühendis ve tasarımcıların Multistrada 1200 modeline nasıl hayat verdiğini keşfedin.
Mega Fabrikalar: Jaguar XJ
İngiltere, Castle Bromwich'deki Jaguar fabrikasına girerek, yeni XJ modeline hayat veren tasarım sırlarını keşfedin.
Mega Fabrikalar: Kamyonlar
Texas'daki Peterbilt fabrikasında işçiler 36 tonluk yükleri çekebilecek güçteki asfalt canavarı Model 387'nin yapımı için çalışıyor...
Mega Fabrikalar: John Deere
300.000 m2'lik bir alana kurulmuş olan John Deere fabrikası, 2000 çalışanı, 49 robot kaynak makinesi, 8 lazerli kesicisi ve 14 km'lik raylı sistemiyle her yönüyle devasa...
Mega Fabrikalar: Harley-Davidson
Özgürlük ve maceranın sembolü: Harley Davidson. Bir yaşam stili haline gelmiş, hızlı, güçlü ve son teknoloji ile donanmış motosikletlerBir Harley Davidson'un doğumuna şahit olun!
Mega Fabrikalar: Tanklar
Abrams tankı Dünya'nın en güçlü silahlarından bir tanesi. Sizleri, bu 70 tonluk ölümcül makinelerin modernize edilerek yeniden hayat bulduğu Texas'daki fabrikaya götürüyoruz.
Mega Fabrikalar: Apaçi Helikopterleri
Apaçi saldırı helikopterleri belki de Dünya'nın en ölümcül silahlarından bir tanesi... "Mega Fabrikalar" ile bu teknoloji harikası makinenin yapım ve geliştirme sürecini izleyin.
Mega Fabrikalar: Ferrari
Otomobilin efsanevi ismi Ferrari'nin fabrikalarının perde arkası...
Mega Fabrikalar: Eurofighter
Üç farklı ülkeden bir mühendis ordusu, saatte 2000 km hıza ulaşabilen muhteşem uçak Eurofighter Typhoon'un yapımı çalışıyor.
Mega Fabrikalar: En Çekici İsveçli
Koeninsegg fabrikasının içine girerek Dünya'nın en güçlü otomobillerinden bir tanesinin üretim sürecini keşfedin.
Mega Fabrikalar: Bentley
Yeni Mulsanne modeli ile klasik modellere gönderme yapan Bentley, hız ve güç tutkunlarının yeni gözdesi...
Mega Fabrikalar: Coca-Cola
Ünlü gizli tarifi ile neredeyse tüm Dünya'da bilinen bir içecek markası olan Coca-Cola'nın üretim süreci ekranlarınızda...
Mega Fabrikalar: Lamborghini
Bolonya'daki Lamborghini fabrikasına bir yolculuğa var mısınız? Burada, efsanevi Murcielago SV modeli el işçiliği ile yaratılıyor.
Mega Fabrikalar: Rolls Royce
Yapım aşaması 450 saati bulan, el işçiliği ve özel mühendislik çalışmaları gerektiren Rolls-Royce Phantom modelinin nasıl yaratıldığını keşfedin.
Mega Fabrikalar: Ikea
Her yıl 600 milyon müşterinin ziyaret ettiği mağazacılık devi IKEA'nın fabrikalarındaki üretimin tüm aşamalarını keşfedin.
Mega Fabrikalar: Audi
Almanya'daki Audi fabrikasında vücuda gelen üstün mühendislik fikirleri ve üretim aşamalarının her adımını bu belgeselde izleyeceksiniz.
Mega Fabrikalar: Porsche
Almanya'da üretilen Porsche 911 Dünya'nın en şöhretli arabalarından. Bu aracın her zevke uyacak 14 farklı çeşidi var...
Mega Fabrikalar: Süper Metro
New York metrosunun yeni vagonları günde 1.6 milyar yolcuyu taşıyabiliyor. Bu vagonları üretmek 40 seneyi aşkın bir zamanı aldı.
Mega Fabrikalar: Chevy Volt
General Motors'un üretim öncesi operasyon fabrikasına girerek, elektrikle çalışan Chevy Volt'un yapım aşamasını takip edin.
Mega Fabrikalar
Her biri ayrı bir mega fabrikadan oluşan elektronik şehir "Vestel City" kapılarını National Geographic'e açıyor.
Sonraki Program: 24 Mart Pazar - 22:00 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
Tekrarlar: 25 Mart Pazartesi - 01:00 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
25 Mart Pazartesi - 07:00 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
Mega Fabrikalar: Maserati
Uygun fiyat ve zarif tasarımı bir arada sunabilen Maserati'nin yapım aşamaları ekranlarınızda...
Mega Fabrikalar: Mercedes
Pek az otomobil, ölümsüz bir şöhrete sahiptir. Otomotiv sektörünün sembollerinden olan 1954 model Mercedes 300SL yeniden doğuyor...
Mega Fabrikalar: Jack Daniels
Dünya'nın en meşhur viskilerinden birinin, mısır tarlasından şişeleme tesisine kadar hangi süreçlerden geçtiğini izleyin.
Mega Fabrikalar: Dodge Viper
600 beygir gücünde motora ve son derece yüksek bir fiyata sahip olan Dodge Viper'ın tamamı elde yapılıyor. Onu yaratan "usta eller" ile tanışın.
Mega Fabrikalar: Yangın Söndürme
Yangın söndürme araçlarının üstün tasarım ve mühendislik zekası ile nasıl üretildiğine şahit olun.
Mega Fabrikalar: Corvette
Corvette'in yüksek teknoloji ve yeniliklerle donatılmış fabrikasına bir bakış...
Mega Fabrikalar: BMW
BMW'nin yüksek teknoloji ve yeniliklerle donatılmış fabrikasına bir bakış...
Mega Fabrikalar: Muhteşem Otomobil Bugatti
Tasarımında uzay teknolojisi kullanılan ve saatte 400 km hıza ulaşabilen mühendislik harikası Bugatti Veyron ekranlarınıza geliyor.
Mega Fabrikalar: Lotus Evora
Lotus'un ürettiği son süper otomobil olan Evora'nın yapım süreci ekranlarınızda.
Sonraki Program: 27 Mart Çarşamba - 21:00 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL HD
Tekrarlar: 28 Mart Perşembe - 02:00 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL HD
28 Mart Perşembe - 06:15 - NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL HD
Mega Fabrikalar: Williams F1
Williams F1 otomobillerinin geliştirildiği modern tesise konuk olarak, yeni FW33 F1 modelinin üretim detaylarını keşfedin.
Mega Fabrikalar: Harley-Davidson
Bir yaşam stili haline gelmiş, hızlı, güçlü ve son teknoloji ile donanmış motosikletlerBir Harley Davidson'un doğumuna şahit olun!
Mega Fabrikalar: Ferrari
Otomobilin efsanevi ismi Ferrari'nin fabrikalarında üretim ve kalite kontrolün tüm teknik sırları ekranlarınızda...
Mega Fabrikalar: Winnebago Karavanları
Dünyanın en konforlu araçlarından birisi olan Winnebago karavanlarının üretim aşamaları ve teknik sırları...
Mega Fabrikalar: Porsche Panamera
Spor otomobil tutkunlarını fikir ayrılığına düşüren dört kapılı Porsche Panamera'nın üretildiği 200 milyon $'lık dev fabrikaya konuk olun.
Mega Fabrikalar: Frito Lay
4 Temmuz için hazırlık yapan Frito Lay'in dev fabrikası, cips üretmek için günlük 450 ton ham patates işliyor.

 Mega Fabrikalar - Mega Factories 3   izle

 

Mega Fabrikalar - Mega Factories 3  izle

 

 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk belgesleri, mega fabrikalar belgesel arabalar, mega fabrikalar belgesel izle, mega fabrikalar belgesel sunucusu, mega fabrikalar belgesel konusu,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.