TIKLA ARA

Melankoli - Melancholia

“Melancholia, dünyanın sonunda başlıyor.” diye nitelendiriyor filmi Lars Von Trier.“Filmin konusunun ne olduğunu söyleyebilirim ama nasıl ve niye yaptığımı söyleyemem. Böylece oturup filme kadar komplo teorileri kuracaksınız.


Melankoli - Melancholia  filmini Digiturk Moviemax Festival kanalından izleyebilirsiniz.

Melankoli - Melancholia

Melankoli - Melancholia izle

İlk Gösterim tarihi:Melankoli - Melancholia filmini 08.04.2013 19:05 - 21:11 Digiturk  Moviemax Festival kanalında izleyebilirsiniz.

Melankoli - Melancholia, Konusu

2011 - Almanya , Danimarka , İsveç , Fransa , İtalya Tür:Bilim Kurgu , Dram , Gerilim , Psikolojik türündeki Melankoli - Melancholia filmin yönetmenliğini Lars von Trier yapmaktadır.Oyuncuları Kirsten Dunst, John Hurt, Kiefer Sutherland, Alexander Skarsgård, Charlotte Gainsbourg oluşmaktadır.

“Melancholia, dünyanın sonunda başlıyor.” diye nitelendiriyor filmi Lars Von Trier.“Filmin konusunun ne olduğunu söyleyebilirim ama nasıl ve niye yaptığımı söyleyemem. Böylece oturup filme kadar komplo teorileri kuracaksınız. Bir planım var ve bu planı asla anlamayacaksınız” diye de ekliyor üstüne. Konusu hakkında ise şunları söylüyor : “Bir düğün ve melankoli var. İki kız kardeş (Kirsten Dunst ve Charlotte Gainsbourg) hakkında psikolojik bir felaket filmi. Melankolik kardeş, kaya gibi sakin, karanlık dünyasına baktığınızda kaderi bekler gibi davranıyor. Diğer kız kardeş ise giderek panik yapıyor.”

Kirsten Dunst TV ile üç yaşında tanıştı. 70'in üzerinde reklamda yer aldı. 1995'te 'People Magazine' tarafından dünyanın en güzel 50 insanı arasında gösterildi. Şu an annesi ile kendi yapım şirketlerinde çalışıyorlar. İlk kez 11 yaşında Vampirle Görüşme adlı filmde Brad Pitt ile öpüştü. 2002'de People'ın 50 güzel insan yarışmasında 2.kez seçildi. Aslında Amerikan Güzeli'nde o oynayacaktı ama 15 yaşındayken Kevin Spacey ile öpüşme ve güller içinde çırılçıplak yatma fikri ona pek cazip gelmedi. Notre Dame Koleji, Los Angeles, 2000 yılında mezun oldu. Vampirle Görüşme filmindeki performansı nedeniyle genç yaşta çoğu ödülün sahibi oldu.

John Vincent Hurt
, İngiliz karakter oyuncusudur. Midnight Express, Alien, The Elephant Man, Nineteen Eighty-Four, Rob Roy, Harry Potter and the Philosopher's Stone, Spaceballs, V for Vendetta, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ve Hellboy gibi filmlerde rol almıştır. Geceyarısı Ekspresi filmi'ndeki rolü ile Akademi Ödülü adayı olmuştur. Fil Adam filminde ağır makyaj altında oynamıştır.

Charlotte Gainsbourg Aşklarıyla efsaneleşmiş Serge Gainsbourg-Jane Birkin ikilisinin kızları Charlotte Gainsbourg, sanatçı bir aileden geliyor olmanın avantajlarını da kullanarak,henüz 13 yaşındayken, “Paroles et musique” filmiyle sinema dünyasına girdi.Bundan bir yıl sonra babasına eşlik ettiği ve özellikle klibiyle büyük yankı uyandıran 'Lemon Incest' şarkısıyla tüm Fransa’da dikkat çekti.

IMDB Puanı: 6.2/10 ( 91.330 kişi oy verdi.)

Resimler

Melankoli - Melancholia izle

 

Melankoli - Melancholia izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk sinema izle, melankoli konusu, melankoli izle, melankoli oyunculari, melancholia izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.