TIKLA ARA

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile

Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California'dan New England'da bulunan Wellesley Kız Koleji'ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır.


Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile filmini Moviemax Stars HD kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile izle

İlk Gösterim tarihi: Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile 9 Mayıs Perşembe 21.15 ,10 Mayıs Cuma 11.05 ,18 Mayıs Cumartesi 14.00, 03.40 Digiturk  Moviemax Stars HD  kanalında izleyebilirsiniz.

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile Konusu

2003, ABD Dram türündeki Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile filmin yönetmenliğini Mike Newell yapmaktadır.Oyuncuları Julia Roberts , Kirsten Dunst , Julia Stiles , Maggie Gyllenhaal , Ginnifer Goodwin oluşmaktadır.

Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California'dan New England'da bulunan Wellesley Kız Koleji'ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır. En başarılı ve en iyi öğrenciler bu okulda okusalar da, okul ve kasaba oldukça muhafazakârdır. Öğrencilerine, yürüyecekleri yolun onlara gösterilmiş olan değil, kendilerinin seçecekleri yol olduğunu anlatmaya çalışan Watson, güçlü bir muhalefetle karşılaşacaktır.

Dört bir yanda muhafazakârlık
II. Dünya Savaşı'nın bitmesiyle birlikte tüm dünya savaş yaralarını sararken Amerika çok ciddi bir ekonomik büyüme içindedir. Dahası, o zamanların Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile süregelen soğuk savaş ve komünizm korkusu nedeniyle hem politik hem de sosyolojik arenada muhafazakârlık Amerika'nın dört bir yanına sinmiştir.

Toplumsal açıdan bakıldığında ise evliliğin, aile kavramının kutsallaştırıldığı, çok çocuk sahibi olmanın cesaretlendirildiği bir dönemle karşılaşırız. Cinsellik bir tabudur. Evlilik öncesi cinsellik yaşamak, cinsellikten uluorta bahsetmek toplumca yadırganan eylemler halini almıştır. Bir kadın için biçilmiş en iyi rol ideal bir eş ve ev hanımı olmaktır. İşte Mona Lisa Smile'ın anlattığı hikâye de bir kadın için en yüksek mertebenin dünya evine girmek olduğu böyle bir dönemde geçer.

Julia Roberts Hollywood'un sempatik yıldızlarından Julia Roberts, 28 Ekim 1967'de Amerika'nın Georgia kentinde dünyaya geldi. Tam adı Julie Fiona Roberts'dır. Babası süpürge makinesi satıcısı, annesi ise kilise sekreteri olan aktrisin ailesi, 1972 yılında, sanatçı dört yaşındayken boşandı. Aradan beş yıl geçtikten sonra da babası kanserden hayatını kaybetti. 17 yaşına geldiğinde, liseyi bitirip oyuncu olma isteğiyle New York'ta yaşayan, oyuncu kız kardeşinin yanına taşındı. Bir süre çeşitli ajanslarda modellik yaptıktan sonra, 1986 yılında, erkek kardeşinin yönetmen Eric Masterson'u ikna etmesiyle, ilk oyunculuk denemesini Blood Red adlı bir filmle gerçekleştirdi.Julia Roberts, 1989 yılında, Stell Magnolias filmindeki performansıyla Altın Küre En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazandı ve yine aynı filmle Oscar'a aday gösterildi. 1990 yılının en çok hasılat yapan filmi Pretty Woman / Özel Bir Kadında Richard Gere ile başrolü paylaştı. Milyoner bir adamın kalbini çalan bir fahişeyi canlandırdığı rolü ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre ve British Academy ödüllerini kazandı, ayrıca En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

Kirsten Dunst, ABD'li oyuncu ve model. Interview with the Vampire, The Virgin Suicides, Marie Antoinette, Bring It On ve Örümcek Adam film serisi gibi filmlerinde oynamıştır.Kirsten Dunst 30 Nisan 1982'de New Jersey'de dünyaya geldi. Hayatının büyük bölümünü kamera karşısında geçirdi. Daha üç yaşındayken bir Ford reklamı sayesinde kamerayla tanışan Dunst, 1989 yılına kadar modellik yapmayı ve reklam filmlerinde rol almayı sürdürdü. 1989'da Woody Allen'ın New York Stories inde aldığı ufak rol sayesinde sinema dünyasına adım atan Dunst, bu rolü sayesinde 1990'da Bonfire of the Vanities isimli film için teklif aldı. Tom Hanks'le birlikte rol alan küçük aktris filmde Hanks'in kızını canlandırıyordu.

Maggie Gyllenhaal Yönetmen Stephen Gyllenhaal ve senarist Naomi Achs'in oğlu,aktris Jake Gyllenhaal'ın kardeşidir.Yahudidir.
2002 yılında Secretary filmi ile En İyi Aktris - Müzikal veya Komedi ve 2006'da SherryBaby filmi ile En İyi Aktris - Drama dalında Altın Küre'ye aday gösterilmiştir.
2004 yılında Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'ne (Academy of Motion Picture Arts and Sciences)katılmıştır

IMDB Puanı: 6.2/10 ( 43028 kişi oy verdi.)

Resimler

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile izle

 

Mona Lisa Gülüşü - Mona Lisa Smile izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: moviemax stars hd, mona lisa smile izle, digiturk filmleri, mona lisa gülüşü konusu, mona lisa gülüşü izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.