TIKLA ARA

Ninja Kaplumbağalar

izide, dört Kaplumbağa'nın kişiliği Mirage Comics karakterlerinin daha yakından takip girişimindeki 1987'deki diziden bazı yollarında farklıdır. Tüm karakterlerin çoğu karmaşık bireylerdir, ve Kaplumbağalar güçlü bir aile bağına sahiptir. Sesi de eylem üzerine vurguyla biraz daha ciddidir.


Ninja Kaplumbağalar Çizgi filmini Digiturk Planet Çocuk kanalından izleyebilirsiniz.

Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar, Anime Çizgi filmini Hafta içi  her gün Digiturk Planet Çocuk kanalından izleyebilirsiniz.

Ninja Kaplumbağalar,

izide, dört Kaplumbağa'nın kişiliği Mirage Comics karakterlerinin daha yakından takip girişimindeki 1987'deki diziden bazı yollarında farklıdır. Tüm karakterlerin çoğu karmaşık bireylerdir, ve Kaplumbağalar güçlü bir aile bağına sahiptir. Sesi de eylem üzerine vurguyla biraz daha ciddidir. Şovun neredeyse kaba komedi ya da önceki animasyonundaki gibi ağır kelime oyunlarına kadar özelliği yoktur.
Seri kapakları Kaplumbağalar'ın lağımlardan çıkıp, uzaya, alternatif boyutlara, geleceğe ve en sonunda eve birkez daha eve gelme maceralarının geniş bir kapsamıdır. İlk birkaç sezon Kaplumbağalar'ın Shredder ve Foot'a karşı savaşmalarını konu alır, sonraki sezonlar başka rakiplerin dahil olmasında gelişir.

Ninja Kaplumbağalar (Özgün adı: Teenage Mutant Ninja Turtles), ABD çizgi dizisi, ağırlıklı olarak New York'ta ayarlanmıştır. İlk olarak 8 Şubat 2003 tarihinde yayınlandı ve 21 Kasım 2009 tarihinde sona erdi. Seri, imtiyazında yeniden canlandırılarak Fox'ta Fox Box program kuşağında Cumartesi sabahı çizgi filmi olarak işaretlendi (sonraki bilinen adıyla 4Kids TV). TMNT 2003 dizisi 4Kids Entertainment ve Mirage Studios tarafından yapıldı, her ikisi de şova haklarının yarısına sahip oldu ve Dong Woo Animation tarafından canlandırıldı. Dizi son sezonunda The CW4Kids'e geçmesinden sonra 4Kids'in Fox ile sözleşmesi sona erdi. Nickelodeon şimdi ilerideki Kaplumbağalar dizisinin haklarına sahiptir.


Kaplumbağalar ve Dostları


Leonardo grubun lideridir ve örneğin, en dengeli kaplumbağadır. O eğitim ve meditasyonuyla çoğunlukla kendine ilgi duyar. Onun bu önderliği Kaplumbağaların en çok disiplinli olmasına neden olmuştur, bir eksikliği de olabilmektedir, Leonardo bir kereden fazla bir bağıl işkolik olduğu gösterilmiştir. O mavi bir maske takar ve onun silahları olarak iki Japon katana taşır.
Raphael grubun en sinirlisidir. O sık sık onun en iyi olması öfkesine engel olur ve zor konuların bazılarında Kaplumbağlarla yüzyüze baş gösterme mücadelesindedir. O daha ziyade düşünmeden girdiği aksiyonda en iyi hareketini düşünür. Serinin yayını boyunca, o bir dereceye kadar kendi öfkesinde çalışır. O kırmızı bir maske takar ve iki sai taşır.
Michelangelo aptal fakat sevimli kaplumbağadır. o çizgi romanlara ve korku filmlerine ilgi duyar, ve kötü ve ya iyi açısından dünyayı görmüştür, ve hiçbir gri alan arasındakiyle. O sık sık kendine ve süper kahraman gibi kardeşlerine başvurur, sık sık o favori çizgi roman karakterlerinin rütbesine katılmayı diler. O turuncu bir maske takar ve iki nuncaku taşır.
Donatello grubun zeki kişisidir. o kendini teknolojik deneylerle kuşatır ve sık sık düşmanların teknolojilerini koruyarak kaplumbağalar için gelişmiş donanım yapmaya çalışır. O, kabuk-hücre (bir cep telefonu benzeri konuşma aygıtı) ve diğer cihazlar arasındaki Savaş Kabuğu (Kaplumbağalar'ın taktik aracı) yaratımından sorumludur. O mor bir maske takar ve silah olarak geleneksel bo taşır.
Splinter, tüm ailenin lideri mutant faredir, ve Kaplumbağalar için bir baba görevindedir. O bir zamanlar Japonya'daki ünlü dövüş ustası Hamato Yoshi'nin evcil hayvanıydı. Splinter ilk öğrendiği ninjitsu sanatını Yoshi'den izlemiştir sonra Kablumbağalara geçirmiştir. Splinter sık sık manevi bir kılavuz görevi görür ve öğretmenlik yaptığı takıma danışır. O kullanmadığı geleneksel bir silah yapar, Splinter şiddetli ustalıkla bir silah olarak kullanabildiği bir sopa taşır. Öncesi animasyon serisinin aksine, Kaplumbağalar sık sık babaları olduğu, daha doğrusu ustaları olduğu Splinter'a danışır.
April, Kaplumbağalar'ın en yakın insan dostu ve "abla"sıdır. Onlar ilk April'le Baxter Stockman'ın teknik bir asistanı olarak çalıştığında tanışırlar. April, Donatello'nun düzenine yakın anlayışlı teknolojilidir, hızlı arkadaşları onunla dost olmuştur. April Kaplumbağalara çeşitli görevlerde recon ile yardım eder. O sonra Kaplumbağalara geçici ev olarak apartmanında kalmayı teklif eder. April'in apartmanında kendinin olduğu İkinci Zaman Zarfından kalma antika dükkanı bulur ve işletir. April, Kaplumbağalar'ın insan etkileşiminde ilk doğru belirti görevindedir ve onları dış dünya hakkında bilgilendirerek yardım eder.
Casey Jones, Kaplumbağa ailesine dost ve sırdaştır. O bir vigilante olarak çalışır, ilk zamanlar kendi başınadır, ve daha sonra Kaplumbağalar'ın genişletilmiş ekibinin bir üyesi olur. ilk başlarken, çoğu kez Raphael ile uyumludur, Casey çabucak ailenin parçası ve değerli dövüşçüsü olur. Tam dış görünüşünde o bir hokey maskesi takar ve bir hokey sopası kullanır ve silah olarak diğer sporların araç gereçleri vardır. O April'i hızlı bir şekilde alır, ve buna rağmen başlanıgıçta onu sevmezken ikisi romantik ilişkili olurlar.

Düşmanlar

Shredder, yayınlanan serinin çoğu boyunca kalan Kaplumbağalar için ana düşman. O Foot Clan lideridir, şehrin baştan sonra suç faaliyetini aldığı görülen ninjanın gizli bir örgütü. Shredder'ın imparatorluğu zirveye işlemesi Kaplumbağalar'ın gelişine kadardı. Kısabir süre sonra onlar geldi ve girişti, Kaplumbağalar Shredder'ın ana odağı oldu. Shredder sonra yardımına Foot Ninja'yı Kaplumbalara kullanmasının üzerine binmesi çabalarına odaklanır. Dizinin seyri sırasında Shredder'ın, Splinter'ın eski ustası Hamoto Yoshi'yi ve sonra bir Utromu öldürdüğü ilkkez ortaya çıkar. Utromlar (Shredder hariç, Ch'rell olarakta bilinir) barışsever bir uzaylı ırkı çarpışmada dünyaya inme sırasında Japonya'da feodal dönemdir. O zaman Ch'rell, Oroku Saki, diğer adıyla Shredder'ın giysisini aldı.
Baxter Stockman, teknik dahi ve yaratımından sorumlu olduğu mouserların bilim adamı: pratik bir şey olup kesintisiz yiyen seri bir fare bnzeri robotlar. robotların ilk oalrak çıkması şehirdeki fare proleminin büyüme kontrolüne yardımcı olmak için yaratılmışlardır, Stockman'ın Shredder için teknik kaynak olduğu ortaya çıktı. Stockman sık sık Shredder'ın lütfunu kazanması için en iyilerini yapar fakat çoğunlukla önde gelen başarısızlıkla genel işkence ve nihai parçalama olur.
Hun, Shredder'ın kas gücüdür. Bazen Pembe Ejderhaların lideridir: Shredder'ın bazen kullandığı örgütlenmiş sokak haydutları grubu. O sürekli Shredder'ın onayını görür ve Foot'un Kaplumbağalara karşı girdiği savaşta önderlik eder. Onun yıllar önce Casey Jones'ın babasının ölümünden sorumlu olduğu ortaya çıkmıştır, ve özellikle Casey'in düşman olması gibi. Daha sonra seride Shredder'ın göçtüğü ortaya çıkmıştır. Hun ayrı bir suçlu varlık olan Pemde Ejderhalara önderlik için geri döner, sadece o geri dönerken Shredder'ın yayına döner.
Triceratonlar insansı triceratopların ortaya çıkmasıyla savaşçı bir uzaylı ırkı, Kaplumbağalar ilk sezonun sonunda Usta Splinter'ı bulmaya çalışrlarken yanlışlıkla birkaç galaksi arasına ışınlanmalarıyla anlaşmanın ortasına düşerler. Kaplumbağalar gelir, Triceratonlar'ın bir halk düşmanı olan Fugitoid olarak bilinen kaçak, Triceratonlar'ın umutsuzca istediği ışınlanma teknolojisine sahiptir. Triceratonlar, Professor Honeycutt'ın teknolojisini Federasyon adında askeri bir grupla savaşındaki yardım için kullanmayı dilerler. Serinin sonrasında, Triceratonlar yeryüzünü ele geçireceklerine inanırlar, Fugitoid hâlâ saklanmaktayken aslında o Utromlarla onların ana gezegenine gitti.
Federasyon, uzayda ortaya çıkan Kaplumbağalarla tanışan uzaylı bir askeri örgüt. Federasyon Triceratonlar'la bir savaşa kilitlenmiştir ve her ikisi de yanında olan Fugitoid olarak bilinen bir robota erişmek için ararlar. Professor Honeycutt (Fugitoid), bir boyutlu portal yaratmıştır, her iki tarafta mevcut savaşta geniş bir taktiksel avantaj için istemektedirler, savaşın değerli nesnesi olmuştur. Kaplumbağalar Professor Honeycutt'la dost olurken, Federasyon na yataklık edenleri yoketmek için arar.
Ajan Bishop, dünyadışı tehdidin başka türlerini ve dünyayı uzaylı istilasından korumakla görevli gizli bir hükümet ajanıdır. O ilk Triceraton istilası sırasında Kaplumbağalarla anlaşmasıyla içine girer.


 Ninja Kaplumbağalar izle

 

Ninja Kaplumbağalar izle
Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: planet çocuk, ninja kaplumbağalar konusu, digiturk çizgi film, ninja kaplumbağalar karakterler, ninja kaplumbağalar izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.