TIKLA ARA

Operasyon: Argo

Durumdan haber alan CIA, vatandaşlarını güvenli bir şekilde İran'dan çıkarması için dışarı sızdırma uzmanı Tony Mendez'i görevlendiriyor.


Operasyon: Argo filmini Digiturk Moviemax Premier HD kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Operasyon: Argo

Operasyon: Argo  izle

İlk Gösterim tarihi:Operasyon: Argo 30 Haziran Pazar 21.00- 12 Temmuz Cuma 18.40- 18 Temmuz Perşembe 21.00 -27 Temmuz Cumartesi 15.00  Digiturk Moviemax Premier HD kanalında izleyebilirsiniz.

Operasyon: Argo

2012 - ABD Dram , Gerilim  türündeki Operasyon: Argo filmin yönetmenliğini Ben Affleck yapmaktadır.Film oyuncuları Ben Affleck , John Goodman , Bryan Cranston , Clea Duvall , Alan Arkin oluşmaktadır.

Ünlü oyuncumuz George Clooney'nin yapım şirketinin üstlendiği bu yeni projesinin yönetmen koltuğuna Ben Affleck' in geçeceği duyuruldu. Bu nedenle Ben Affleck' in bu proje için Türkiye'de (Kapalıçarşı) mekan araştırması yaptığı öğrenildi. Filmin konusu ise özet olarak, 1979'da İran'da rehin alınan 6 ABD'li diplomatın, CIA tarafından kurtarılması anlatılmaktadır. Hikayede, Tahran'da altı Amerikan elçilik personelinin kaçırılması ve aylarca alıkonulması üzerine patlak veren İran Rehine Krizi ile CIA'in rehieleri kurtarma operasyonu konu alınmıştır. Yapılan açıklamalarda CIA, sahte bir Hollywood yapım şirketi kurarak rehineleri kurtarmaya çalışacağı anlatılmaktadır.

Durumdan haber alan CIA, vatandaşlarını güvenli bir şekilde İran'dan çıkarması için dışarı sızdırma uzmanı Tony Mendez'i görevlendiriyor. Birkaç işe yaramaz gibi görünen plandan sonra Mendez'in aklına hayli fantastik bir fikir geliyor: Düzmece bir bilimkurgu filmi çekiyor gibi yaparak İran'a gitmek ve sahte belgelerle altı görevliyi film ekibinde çalışan Kanadalılar gibi göstererek İran'dan çıkarmak! Elbette bu fikir başta CIA'ye oldukça uçuk geliyor ancak zamanın gitgide daralması nedeniyle plan uygulamaya koyuluyor. Argo adından bir film senaryosunu satın alan CIA, Hollywood'da profesyonel bir yapımcıyla anlaşıyor. Filmin story board'ları hazırlanıyor, cast'ı yapılıyor. Hatta tanıtım kokteyli bile düzenleniyor. Mendez bütün bu hazırlıklardan sonra Tahran gidiyor ve altı Amerikalı'yı örgütlüyor. Argo'nun çölde geçen sahneleri için uygun bir lokasyon arayan Kanadalı sanat ekibi gibi hareket eden Amerikalılar kendilerine düşen rolü yerine getirmeye çalışırken çember de gitgide daralıyor. Filmin ikinci yarısıyla doruk noktasına ulaşan gerilim ise tek kelimeyle soluksuz bırakıyor

Ben Affleck 1972 yılında Berkeley, California'da dünyaya gelen Ben Affleck, öğretmen bir anne ile rehabilitasyon merkezi görevlisi bir babanın ilk çocuğuydu. Kardeşi Casey Affleck ile birlikte daha küçük yaşlarda oyunculuğa heves eden Affleck, bu konuda ilk fırsatı ailesiyle birlikte taşındığı Boston'da yakalayacaktı.

John Goodman
Altın Küre ve Emmy ödüllerine sahi John Goodman, St. Louis'in Missouri şehrinde dünyaya gelmiştir. 1980 yılından itibaren sinema ve televiyon projelerinden yer almaktadır. 1988 - 1997 yılları arasında televizyonlarda yayınlanan Roseanne isimli dizide yer alan oyuncu, bu dizideki performansıyla, 1993 yılında Golden Globe Ödülleri'nden En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

IMDB Puanı: 8/9 ( 222868 kişi oy verdi.)

Resimler

Operasyon: Argo  izle

 

Operasyon: Argo  izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: moviemax premier hd, argo izle, digiturk filmleri, argo konusu, operasyon: argo izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.