TIKLA ARA

The Dr. OZ SHOW

İş yerinde hareketsiz mi çalışıyorsunuz. Çalışırken sadece 15 dakikanızı alan basit egzersiz hareketleri hem vücudunuzu hem de beyninizi daha dinç bir hala getirebilir aynı zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.


The Dr. OZ SHOW  filmini Digiturk Home TV kanalın dan yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

The Dr. OZ SHOW


Dehşetin Dişleri (The Reef)

Gösterim tarihi: The Dr. OZ SHOW , Home TV kanalın dan Her gün 13.00, 19.00  izleyebilirsiniz.

The Dr. OZ SHOW, Konusu

OFİSTE SPOR MOLASI: İş yerinde hareketsiz mi çalışıyorsunuz. Çalışırken sadece 15 dakikanızı alan basit egzersiz hareketleri hem vücudunuzu hem de beyninizi daha dinç bir hala getirebilir aynı zamanda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Esneme

Esneme hareketleri çok önemlidir kasların esnekliğini geliştirme ve duruşunuzu düzeltmenin en önemli yoludur, damar esnekliğini de artırarak kalbinizin daha çok yorulmasını önlemek için günlük yapmamız gereken en önemli hareketlerden biridir. Hemde esneme egzersizi vücuttaki kan akışını hızlandırıp kaslarınıza ve beyninize taze oksijen gitmesini sağlayarak canlanmanıza ve konsantre olmanıza da yardımcı olur. Bu aşamada bütün bir esneme hareketini 5 saniye boyunca yapmanız gerekir.

1- İlk aşamada kollarınızı başınızın üzerinde düz bir şekilde tutun ve birleştirin. Omuzlarınızı rahatlatmak için dik durun ve göğsünüzü esnetmek için geriye doğru uzanın.
2- Boynunuzu unutmayın: Başınızı bir yana doğru çevirin ve öyle bekleyin, sonra öteki tarafa doğru çevirin ve tekrar bekleyin 5 dakika tekrarlayın.
3- Sağ kolunuzu göğsünüzün üzerinden sola doğru uzatın ve bu pozisyonda durarak trapez kaslarınızı rahatlatın. Diğer tarafla tekrarlayın.

Kol Egzersizi

Hedef: Buradaki hedefimiz omuz kaslarını sıkılaşdırmak Masanızdaki kağıt ağırlıklar mesela kitap veya su şişesi de olabilir. Bu egzersizi uzun telefon görüşmeleriniz sırasında boşta kalan elinizle de uygulayabilrsiniz.

1- Harekete seçtiğiniz ağır objeler elinizde alarak başlayın, kollarınız iki yanınızda düz dursun.
2- Ağır agır kollarınızı T şeklinde açarak yükseltin ve yavaşça indirin.
3- 10 tekrarda oluşan 3 set halinde yapmayı unutmayın

Masa Başı Egzersizi

Hedef: Şimdi bu aşamada arka kol kaslarını sıkılaştırmakta ofis sandalyenizi oturmak yerine hareket etmek için kullanacagız. Bu spor hareketi arka kol kaslarınızı şekillendirmek için çok ideal bir egzersiz. Sandalyenin tekerlekleri varsa onları kesinlikle sabitleyin düşme ihtimalinize karşı.

1- Bu hareket çok önemli sandalyenizi masadan birkaç adım uzaklaştırın. Sırtınızı sandalyeye dönük olsun, ellerinizle sandalyenin kenarlarını tutun bacaklarınızı topuklarınız yere değecek şekilde ileri uzatın. Böylece ters sınav pozisyonu almış olacaksınız.
2- Dirseklerinizi bükerek bedeninizi alçaltın. Karın kaslarınızı germeye ve vücudunuzu dik tutmaya özen gösterin.
3- Başlangıç pozisyonuna geri dönün.
4- 5 tekrardan oluşan 3 set halinde uygulamaya devam edin.

Bacak Kaldırma

Hedef: Üst bacak kaslarınızı sıkılaşdırmak bu hareket için ofisteki sandalyenize oturup yaslanarak yapabilirsiniz. Dışarıdan dikkat çekmeyen bu hareketle iş yerinde tuhaf bakışlara maruz kalmayacak ama kaslarınızın sıkılaşamaya başladığını en kısa sürede fark edeceksiniz.

1- Ayaklarınızı yere sabitleyin ve dik bir şekilde oturun.
2- Önce sağ bacağınızı, yere paralel olacak şekilde düzleştirin.
3- Bacağınızı hızlı bir şekilde yukarı aşağı kaldırıp indirin.
4- Sol bacakla hareketi tekrar edin.
5- Her bir bacak için 10 tekrardan oluşan 3 set uygulayın.

Duvar Şınavı

Hedef: Göğüs kaslarını şekillendirmek ve kasları ortaya çıkarmak. Bu hareket sayesinde yere yatıp kıyafetinizi kirletmeden şınav çekebilmeniz için çok uygundur. Doğru yaptıgınız takdirde duvar şınavı tüm üst bedeni çalıştırır.En kısa sürede farkı göreceksiniz.
1- Duvardan kol mesafesi uzaklığında dik bir şekilde tutun. Ellerinizi omuz yüksekliğinde duvara yaslayın.
2- Karın kaslarınızı sıkın ve kollarınızı dışa doğru 90 derece kıvırarak duvara doğru kendinizi itin.
3- Tekrar dik pozisyona dönün.
4- 5 kere tekrarlamanız gereken 3 set halinde yapın.

Mini Meditasyon

Zaman kaybı yapmadan çok kısa bir meditasyon arası konsantrasyonunuzu yeniden toparlayıp güne enerjinizi toplamanızı sağlar. Meditasyonu ayrıca ciğerleriniz için bir egzersiz olarak da kabul edebilrsiniz.. Ciğerleriniz ne kadar güçlü olursa siz de o kadar güçlü olursunuz.

1- Diyaframdan derin bir nefes alın. Nefesi burnunuzdan alıp ağzınızdan vermeye dikkat edin. Havanın ciğerlerinize aşağıdan yukarıya doğru dolduğunu hisedin.
2- Ciğerlerinizi çalıştırmak için derin bir nefes alın ve 10 saniye boyunca tutun. Dudaklarınızı kapatarak üfler gibi nefesi dışarı verin. Bu sayede ciğerlerinizdeki kesecikler açılır ve havayla dolar.

DR.MEHMET ÖZ'ÜN ÖNERDİĞİ DİYET LİSTESİ

Dr. Mehmet Öz'ün acil kilo vermesi gereken hastaları için uyguladıgı program dorultusunda "Özellikle Hayatı kilo vermesine bağlı olan hastalarımı Dr. “el Fuhrman'a yönlendiriyorum” dediği ünlü diyetisyen Joel Fuhrman ABD'de best-seller olan kitabı Yaşamak İçin Ye'de 6 haftada 9 kilo verdirmeyi iddia ve garanti ediği için ona güvenmektedir.Ünlü ABD'li Doktor Joel Fuhrman, "Yaşamak İçin Ye" adlı kitabında hem kalp, tansiyon, şeker ve kanserle mücadele hem de 6 haftada 9 kilo verdiren diyet programını sunuyor.

Bugün'ün haberine göre, çeşitli hastalıkları beslenme ve doğal yöntemlerle düzenleme uzmanı olan Amerikalı doktor Joel Fuhrman, çok beslenmenin kalp, tansiyon, diyabet, kanser dahil pek çok hastalığa neden olduğunu ıspatlamış,sağlıklı beslenme ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere için altı haftada en az 9 kilo zayıflamayı sağlayan beslenme programı hazırlamştır

SAMANDAN EV MİSALİ

Uzun ömrün formülünü besinler ve lifler açısından zengin bir diyet olarak düşünen Fuhrman, sağlık için en önemli olan lifin, meyve, sebze ve baklagil yada bitkisel yiyeceklerle ve bol miktarda alınmasını tavsiye etmiştir. Joel Fuhrman, aşırı beslendiğimiz durumumunda yetersiz beslendiğimizi, yiyecekleri sonradan besinlerle zenginleştirmenin bile yetersizliğe çare olmadığını söylemiştir, "Bu samandan ev yapmaya benzer" diye tanımlamıştır.

Fuhrman göre ekmek, makarna, pasta gibi karbonhidrat yönünden zengin besinlerin çok az tüketilmesinin, tatlı ihtiyacının meyvelerden karşılanmasının ve hayvansal besinler yerine de yeşil sebze yenmesinin önemine vurgulamaktadır. 280 gram brokolideki 100 kaloriye karşın, 28 gram hayvansal besinde 100 kalori olduğuna dikkat çeken Fuhrman, altı haftalık programı uygulanması durumunda fazla kiloların yanı sıra kandaki yağ oranlarının düşeceğini, baş ağrısı, gastrit, kabızlık, sindirim güçlüğü ve burun kanaması gibi birçok hastalıgın yok olmayacagını söylemiştir.

BAKLAGİL MUCİZESİ

Çalı fasulyesi, brokoli, enginar, kuşkonmaz, kabak, yeşil-kırmızı lahana, brüksel lahanası, bamya, pazı, şalgam, pancar, ıspanak, karnabahar, patlıcan, biber kullanarak sebzelerde çeşitliliği sağlayın" uyarısı yapan Dr. Joel Fuhrman "Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek, soya fasulyesi, börülce... Baklagiller, dünyanın en mükemmel yiyeceklerinden. Kan şekerini sabitler, tatlı arzusunu köreltir ve akşamüstü acıkmaların engeller" diyor ve ekliyor: Altı haftalık programda günde en az bir su bardağı dolusu yemeyi öneriyor. Günde en az dört meyve tüketmenin vücudumuzu için büyük önem taşındığını vurguluyor.."

SINIRSIZ YİYECEKLER

Fuhrman salata dahil bütün çiğ sebzelerden günde yarım kilo yenebileceğini belirtiyor... Bu, bir göbek salatanın, mevsim salatasının ya da kıvırcık salatanın tamamına denk geliyor. Bezelye, tatlı kırmızı biber, domates, salatalık... Yarım kiloluk bu yiyeceklerle alınacak kalori miktarı 100'den az. Ne kadar yerseniz o kadar kilo verirsiniz kuralı, sebzeler için de geçerli. Hedef yine yarım kilo. Fuhrman "Bu sebzeleri yerken porsiyon çok büyük olmalı" diyor.Süt ve hayvansal ürünler, meyve suyu, kurutulmuş meyve. 310 sayfalık kitap 10 bölümden oluşuyor.

YASAKLAR SINIRLI YİYECEKLER

Günde en fazla bir porsiyon pişmiş nişastalı sebze ya da tam tahıllar (Mısır, patates, pirinç, pişmiş havuç, ekmek, kahvaltılık gevrekler).
Çiğ kuru yemişler ve tohumlar (günde maksimum 30 gram).
Avakado (günde maksimum 60 gram). Ketentohumu (günde 1 yemek kaşığı).

Mehmet Öz (11 Haziran 1960, Cleveland doğumludur), Türk-ABD'li hekim ve sunucu unvanını ile tanınır. Columbia Üniversitesi’nde başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını (İng. Cardiovascular Institute and Complementary Medicine Program) yöneticisidir.
Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun olan Öz Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulunmuş çok başarılı bir Türk doktordur.

 

 Dehşetin Dişleri (The Reef) izle

 

Dehşetin Dişleri (The Reef) izleKategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk home tv, dr mehmet öz, digiturk doktor öz, digiturk egzersiz, digiturk dr mehmet öz,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.