TIKLA ARA

The Walking Dead

The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır ve zombilerin ortaya çıkışı sonrasında yaşam mücadelesi veren bir küçük grubunun hikâyesini ele almaktadır.


The Walking Dead Digiturk FX kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

The Walking Dead

The Walking Dead

Gösterim tarihi: The Walking Dead, Her pazartesi 22.00 Digiturk FX kanalın dan izleyebilirsiniz.

The Walking Dead, Konusu

The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır ve zombilerin ortaya çıkışı sonrasında yaşam mücadelesi veren bir küçük grubunun hikâyesini ele almaktadır.. Hikâyenin çoğu, Atlanta metropol bölgesi ile Georgia çevresindeki kuzey kırsal bölgelerde geçmektedir. Yaşayan herhangi bir canlıyı yakalayıp yiyen ve insanları ısırarak onları da kendileri gibi yapan "aylaklar" (dizide zombiler bu adla anılmakta) sürüsünden uzakta aradıkları güvenli yerler bu kırsal bölgelerde geçmektedir. Konu, yaşam mücadelesi verenler grubun zombi sürüsüne karşılık hayatları ile kendi insanlıklarını dengelemeye çalışmaları, gruptaki üyelerin öldürülmeleri ile başa çıkmaları, tanıştıkları ve çoğu tehlikeli ya da yırtıcı olan başka insanlarla uğraşmaları gibi ikilemleri ele almaktadır. Grubun lideri, zombi salgını öncesi şerif yardımcısı olan Rick Grimes'tır. Grup her fırsatta grubun dinamiğini etkileyen/değiştiren yürüyen zombilerin korkusu ile yüzleşmektedir.

DİĞER KARAKTERLER

CARL GRIMES
Chandler Riggs
Carl, kasabayı annesi Lori ve Shane ile terk etmişti. Zeki ve nazik bir çocuk olan Carl, sessizce bu yeni dünyaya alışmaya çalışırken babasını bir daha göremeyecek olma ihtimaliyle yüzleşti. Babasının en yakın arkadaşı Shane ile yakın bir ilişki kuran Carl, yeni baba figürü olarak O’nu görmeye başlamıştı. En yakın arkadaşı ise Carol’ın kızı Sophia'ydı.


DARYL DIXON
Norman Reedus
Daryl güneyin kırsal kesiminden gelen çok iyi eğitim görmemiş biri. Umursamaz bir babası ve sürekli onu daha da sert ve kabadayı yapmaya çalışan ağabeyi tarafından yetiştirilmiş. Tabi duygusal ve fiziksel ihtiyaçları her zaman göz ardı edilmiş. Grubun hayatta kalmaya odaklanmış üyelerinden Daryl, avlanma silahları ve avlanma konusunda bir uzman. Başlarda sinir bozucu bir serseri imajı çizmesine rağmen ağabeyi kaybolduktan sonra ağabeyinin olmasını istediği "sert çocuk"tan sıyrılmaya başlayan Daryl gruptakilerle biraz daha arkadaşça ilişkiler kurup işbirlikçi davranır. Daryl'ın en sevdiği ve çok iyi kullandığı artık onunla neredeyse özdeşleşen silah ise arbalet.

MAGGIE GREENE
Lauren Cohan
Maggie Hershel'ın en büyük kızı. Gerek kardeşleri arasında en büyüğü olması gerek içinde bulundukları durumdan dolayı bir erkek gibi davranabiliyor. Ailesi için kasabaya inip yiyecek ya da işe yarar şeyleri arayıp bulan O. Yıllardır güçlü bir inancı olan Maggie artık inandığı şeylerden şüphe duyuyor.


HERSHEL GREENE
Scott Wilson
Hershel çok dindar biri ama eskiden bir alkolikmiş. Akıl sağlığını korumak için eski dünya değerlerine sıkı sıkıya bağlı. Kapsamlı tıbbi ve çiftçilik bilgisiyle etrafında herkes için faydalı biri.

VALİ
David Morrissey
Vali, Woodbury'de hayatta kalanların lideri. Yapımıcı Glenn Mazzara'ya sorulduğunda Vali'yi günlük yaşamında eksikliğini duyduğu güce bu kıyamet sonrası yeni dünyada kavuşma şansı olan, bencil bir adam olarak tanımlıyor.

MICHONNE
Danai Gurira
Michonne ilk kez ikinci sezonun final bölümü olan Beside the Dying Fire'da karşımıza çıkmıştı. Katanasıyla bir aylağın kafasını keserek Andrea'yı kurtaran Michonne'un kendisine eşlik eden, saldırmamaları için kolları ve alt çeneleri zincirlenmiş iki tane zombisi var.

ANDREA
Laurie Holden
Zombiler ortaya çıktığında Andrea, kız kardeşi Amy ile birlikte Amy’nin okuluna doğru seyahat ediyordu. Atlanta’da kapana kısılan ikiliyi Dale’in kurtarmasından sonra kampta O’nunla birlikte yaşamaya başladılar. Andrea zeki, temkinli ve konu kız kardeşi olduğunda aşırı korumacı. Tek derdi çok da iyi bir ilişkisi olmadığı kız kardeşinin güvenini sağlamak. Ailesinin artık hayatta olma ihtimali olmadığını düşünen Andrea’nın tek sahip olduğu şey kız kardeşiydi.

GLENN
Steven Yeun
Glenn ile Rick, Glenn kampta ihtiyaç duydukları şeyleri temin etmek için Atlanta’ya geldiği zaman tanışıyorlar. Glenn bu görevin tehlikesinin fazlasıyla farkında ama genç olması O’nun bu riski almasını kolaylaştırıyor. Eskiden pizza dağıtıcılığı yapan Glenn’in kasabadaki her kestirme yolu çok iyi bilmesi oldukça işlerine yarıyor. Glenn hiç tanımadığı Rick’e müthiş bir risk alarak yardım ediyor. Hayata ve beklenmedik sürprizlerine sevgiyle yaklaşan Glenn, grup yıkıcı bir trajediyle karşılaştığında tüm benliğiyle herkese duygusal açıdan destek oluyor.

LORI GRIMES
Sarah Wayne Callies
Kocası Rick’in ölmüş olduğuna inanan Lori, oğlu Carl ile birlikte O’nu ve oğlunu güvende tutacağına inanarak Shane’in peşinden Atlanta’ya gitmişti. Şefkatli ve empati kurabilen bir insan olarak Lori, gruptaki diğer insanlara karşı çok duyarlı. Kaos içindeki bu yeni dünyalarında Lori, insanlığına tutunarak, herkesi rahatlatmaya ve grubun dengesini korumaya çalışıyor. En önemlisi, Lori çok korumacı bir anne ve oğlunun güvenliğini sağlamak için herşeyi yapmaya hazır.

T -DOG
IronE Singleton
Atalanta'da hayatta kalan gruptan olan T-Dog genel olarak iyi niyetli, sakar ve de sağduyudan yoksun. Irkçı söylemler konusunda aşırı hassas. Kolunu kazara kesip enfeksiyon kapar. Enfeksiyonun neden olduğu bilinç kaybı ve sayıklama halindeyken grup içerisindeki zayıflığını kabullenir. Fakat bu kabulleniş onu grubun ondan en yakın zamanda kurtulmak istediğine dair bir paranoyaya sürükler.

DALE
Jeffrey DeMunn
Dale emekliliğini, sevgili karısı Irma ile ülkeyi gezerek geçirmeyi planlıyordu fakat Irma bu hayal gerçekleşemeden kanserden öldü. Yalnız başına seyahat eden Dale, zombi saldırıları gerçekleştiği esnada Andrea ve Amy ile karşılaşıyor ve Onlarla birlik oluyor. Yaşı, hayat tecrübesi ve sakinliği ile hayatta kalan insanlardan büyük saygı görüyor. Aklından geçeni söylemekten çekinmiyor ve başkalarının hatalarını yargılıyor. Andrea ve Amy ile küçük bir aile gibi olan Dale, Onlarla fazlaca zaman geçirdikçe adeta hayata dönüyor.

 The Walking Dead izle

 

The Walking Dead izle

 


 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk fx kanali, the walking dead izle, the walking dead dizi, the walking dead sezon, the walking dead konusu,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.