TIKLA ARA

Yu-Gi-Oh

Yugi, Duel Monsters (Düello Canavarları) adı verilen bir kart oyununun tutkunudur. Aslında oyundan öte bir şeydir bu. Kart oyunu, dünya üzerindeki mistik enerjileri kontrol etmektedir.


Yu-Gi-Oh Çizgi filmini Digiturk JOJO kanalından izleyebilirsiniz.

Yu-Gi-Oh

Yu-Gi-Oh

Yu-Gi-Oh , Anime Çizgi filmini Hafta içi  her gün Digiturk JOJO kanalından izleyebilirsiniz.

Yu-Gi-Oh,

Genç kahramanımız Yugi, Duel Monsters (Düello Canavarları) adı verilen bir kart oyununun tutkunudur. Aslında oyundan öte bir şeydir bu. Kart oyunu, dünya üzerindeki mistik enerjileri kontrol etmektedir. Yüzyıllar öncesinde Yugi´nin temsil ettiği ´Firavun´, korkunç canavar Anubis´i Mısır´ın çöllerine gömmüştür. Anubis uyanır ve kumların altından çıkarak dehşet saçmaya karar verir. Yugi ve arkadaşları, yüzyıllar öncesi verilen mücadeleyi sürdürmek zorunda kalırlar...Küçük izleyicilerin yanında Japon animasyonu tutkunlarına da keyifli anlar yaşatacak olan film, genel yapısıyla Pokemon ´u andırıyor. Pokemon gibi ?Yu-Gi-Oh!? da başarısını, kendi ´mit´ini yaratmakta ve hedef kitlesine birden fazla iletişim kanalından ulaşmasına borçlu. Dev canavarlar, güçlü büyüler, antik Mısır efsaneleri... Kısacası, Yu-Gi-Oh!'u izlerken nefes nefese kalacaksınız.Oh!'u izlerken nefes nefese kalacaksınız...

Yu-Gi-Oh! nedir?

Kazuki Takahashi"nin 1996´da yarattığı müthiş oyun, Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti. Yu-Gi-Oh!, ABD´ye 2001"de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi. Bu çizgiler, bir kart oyunundan başka bir şey düşünmeyen Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor. Büyülü kartlar sayesinde ortamın sürekli değiştiği doğaüstü güçlerin savaşında, en iyi skoru elde eden Yu-Gi-Oh oluyor, yani ´oyunun kralı´ ilan ediliyor.

1) Doğuşu: “Yu-Gi-Oh!”, Kazuki Takahashi tarafından 1996’da yaratılmış popüler bir Japon mangasıdır. 1998’de çizgi dizi olarak ekrana gelmeye başlar ve kısa sürede Japon çocukları arasında bir çılgınlığa dönüşür. 2001’de ABD’de yayınlanınca, çocuk programları arasında bir numara olur.

2) Kaç seri var? 1998 yapımı ilk çizgi dizi “Yu-Gi-Oh!”, 10 yıl sonrasını anlatan 2004 yapımı ikinci seri “Yu-Gi-Oh! GX” ve 2’nci serinin devamı niteliğindeki “Yu-Gi-Oh! 5D’s” olmak üzere şimdiye kadar 3 seri çekilmiştir.

3) Kelime anlamı: “Yu-Gi-Oh”, oyunların kralı demek. İkinci seride başlığa eklenen “GX” (Generation Next), gelecek nesil anlamında kullanılan bir kısaltma. Son serinin başlığında kullanılan “5D’s” ise ‘5 dragon’u (ejderha) temsil ediyor.

4) Konusu: İlk seri, kart oyunu oynayan Yugi ve arkadaşlarının maceralarını anlatır. “GX”te ise Jaden Yuki’nin düello akademisindeki maceralarına odaklanırız. “5D’s” ise uzak bir gelecekteki Yeni Domino Şehri’nde geçer. Ana kahramanımız Yusei Fudo’dur.

5) Düello Canavarları nedir? “Yu-Gi- Oh!”taki karakterlerin oynadığı kart oyununun adı. Her oyuncunun Canavar, Sihir ve Tuzak kartları içeren bir kart destesi vardır ve amaç rakibinin 4 bin olan yaşam puanını bitirip oyunu (düelloyu) kazanmaktır.

6) Kart oyunu Yu-Gi-Oh!: Çizgi dizideki kurallara dayanılarak 7 farklı kart türüyle oynanan ve sık sık turnuvaları düzenlenen oyunun amacı rakibin can puanlarını sıfırlamaktır.

7) Her yerde! “Yu-Gi-Oh!”; PC, Game Boy, PlayStation gibi pek çok farklı platformda piyasaya sürüldü ve sinema filmi çekildi.


Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahashi tarafından yaratılmış popüler bir Japon Anime ve Manga'sıdır. Kazuki Takahashi´nin 1996´da yarattığı müthiş oyun, Japon çocukları arasında adeta bir çılgınlığa dönüşmüş ve satışları iki milyonu geçmişti. Yu-Gi-Oh!”, ABD´ye 2001´de çizgi dizi olarak adım attı ve yeni dünyada yayımlanan çocuk programları arasında bir numaraya yükseldi. Bu çizgiler, kart oyunu oynayan Yugi ve arkadaşlarının maceralarını içeriyor. ´Düello Canavarları´ adlı bu kart oyununda, oyuncular birbirinden güçlü canavarları, son derece heyecanlı dövüşlerde birbirleriyle karşılaştırıyor. Asıl konusu: Efsaneye göre bundan beş bin yıl önce, eski Mısır Firavunları, Düello Canavarları'na çok benzeyen sihirli bir oyun oynarlardı. Bu eski oyun, geleceği görmeye ve nihayetinde birinin kaderini tayin etmeye yarayan büyülü bir törenide barındırıyordu. Onlar bu oyuna "Gölge Oyunu" diyorlardı. Oyunda, çok fazla sihir, büyü ve vahşi yaratık kullanıldığından, oyunun kontrolden çıkması ve dünyayı yok etme tehlikesi oluşturması çok uzun sürmedi. Ancak, cesur bir Firavun bu duruma müdahale etti ve dünyanın yok oluşunu engelledi.
Yuugi Mutou'nun büyükbabası, ona kimsenin çözemeyeceği eski bir Mısır Yap-Bozu hediye eder ama Yugi parçaları bir araya getirince, hayatı sonsuza kadar değişir. Yap-Boz, Yugi'ye geçmişte kalan bir ruh verir ve ikisi birlikte çalışınca daha güçlü ve kendine daha çok güvenen bir düellocu ortaya çıkar. Kısa süre sonra, Düello Canavarları adlı kart oyununun gizemli yaratıcısı Pegasus J. Crawford, Yuugi'nin büyükbabasını kaçırır ve Yuugi, Pegasus'un düzenlediği Düello Canavarları turnuvasına katılmak zorunda kalır. Şimdi Yuugi, turnuva boyunca düellolar yapmalı ve büyükbabasını kurtarabilmek için Pegasus'u da yenmelidir.

Yu-Gi-Oh!Gx Karakterleri

Jaden Yuki
Jaden serimizin ana karakteridir.jaden bu zamana kadar inanılmaz bir çok başarı yakalamıştır.çok büyük kötülükler yapacak kagemaru-sartorious-cobra gibi kişileri durdurmuştur bununla kalmamış akademiyi bir çok kez kurtarmıştır.jaden her zaman iyi moddadır güler şaka yapar ama eğer gerçekten ciddi olunması gereken bir durum varsa işte o zaman asla kaçmaz.Jaden'da Yugi gibi düello canavarlarının ruhlarını görebilir ve en yakın dostuda zaten onlardan biri olan Winged Kuriboh'dur.Jaden'ın geçmişi çok ama çok gizemlidir ailesinden fazla sözetmemiştir.Neos'u Neo Spacian'ları ve bazı kartları kendi tasarlamıştır.Jaden'ın geçmişinden karanlık birşeyler ona çok acı çektirmiştir.Jaden dark world'de yaşadığı inanılmaz acılardan dolayı kendini kaybetmiş ve oranın lordu haline gelmiştir.

Syrus Truesdale

Syrus Jaden'ın en yakın arkadaşıdır.1.sezondan beri birliktedirler.Syrus'ın ne kadar kendine güveni az olsada o çoğu kimsenin yapamayacağı bir şey yapmış ve HellKaiser(Zane)'e meydan okumuştur.Yenmeye yakın olsada syrus'ın güven eksikliği ve bir düelloda pek çok şeyi değiştiren bir kartı unuttuğu için kaybetmiştir.Syrus çekingendir ön plana pek çıkmaz ama yinede çok sevilen karakterlendendir.

Chazz Princeton
Chazz Dizinin Başlarında karşımıza Kaiba gibi çıkmıştı aslında yani jaden'ın rakibi olarak ama ardından Jaden'ın onu sinir edip ordan ayrılmasını sağlayıp ardından yeniden gelmesini sağladığı için dostu olduğunu kabul etmesede dostudur.Chazz bir ara yine kötü tarafa geçtiysede Jaden sayesinde yine kurtulmuştur.

Alexis Rhodes
Alexis yine gx'in illk karakterlerindendir bayağıda bir hayranı vardır hem gerçekte hem animede örnek olarak chazz'i verebiliriz.Alexis obelisk'in en iyi bayan düellocusudur.Ne kadar beyni bir ara yıkansada her zamanki gibi jaden sağolsun kurtuldu.Alexis'in biraz kaşırık bir destesi vardır ama genellikle ışık elementli warrior'lar mevcuttur.Jaden a ilgisi olduğuda pek gözden kaçmaz.Alexis her ne kadar bir obelisk olsada diğer obelisk öğrencileri gibi davranmaz ve diğerlerinin küçümsemez.Zaten jaden geldikten sonra pek küçümseyen kalmadı.

Bastion Misawa
Bastion Ra Yellow'un en güçlü düellocularından biridir.Kaç tane destesi var bilinmez.Acayip bir matematik dehasıdır.Jaden'ın yakın arkadaşlarından biriydi 2. sezonun sonuna kadar ardında Weisenstein ile birlikte gitti.Bir deney yaparken different world'ün ilk ziyaretçisi olmak zorunda kaldı.ve artık seriye geri döndü belki diyebiliriz hala kalacak mı belli değil.

Chumley Huffington
Chumley seriden ilk sezonun sonunda ayrılmıştır.Chumley düellocu değil daha çok bir kart tasarımcısıdır ve bu yeteneğini gören pegasus ona şirketinde iş teklif etmiştir ve chumley bunu kabul etmiştir arada bir görünsede yinede çok sağlama bir karakterdir destesi ise sevimli bir destedir.

Dr.Vellian Crowler
Dr.Crowler Jaden'dan ilk sezon tam anlamıyla nefret etmekteydi nedeni ise kendisini ilk sınav düellosunda mağlup etmesi.Ama sonralardan Jaden'dan hoşlanmaması biraz azalmıştır.2.sezonda okulun başına geçen crowler yardımcısı Bonaparte ile okulu sadece en yetenekli gördüğü öğrencilerle doldurmaya çalışmıştı ne kadar kötü görünsede crowler aslında iyi biridir.ha bu arada gay filan değildir.

Zane Truesdale/Hell Truesdale
Zane DA'nın bir zamanlar en iyi öğrencisiydi zane syrus'un abisidir ama zane aster'a yenildikten sonra hayatı tamamiyle değişmiştir ardından shroud onu yeraltı düellocusu haline getirmiştir zane kendi deyimiyle yeniden doğmuştur.Zane artık her ne kadar kötü olmasada kartlarına olna saygısı kaybetmiştir hatta kendisine bile ve herşeyi kazanma olarak görmeye başlamıştır ama hep böyle kalmayacaktır elbet jaden onada bir el atar .

Pr.Lyman Banner/Amnael
Banner karşımıza kibar ve nazik biri olarak çıkmıştı ilk olarak jaden'ı uzun süre boyunca yakında izledi ve notlar aldı en sonunda onun tek çaresi olduğu ortaya çıktı.banner göründüğü gibi değildi aslında o son shadow raider'dı ve bu yüzden jaden'la savaştı ama yenilmişiti yenildikten sonra neden bunları yaptığını anlattı ve jaden'a onu sacred beast'lere karşı zafere ulaştıracak kartı verdi.Ve hala ona zor durumlarda ortaya çıkarak elinden geldiğince yardım etmeye çalışır...

Atticus Rhodes/Nightshroud
Atticus animede ilk shadow raider olarak karşımıza çıktı ve bunun nedeni beyni yıkanmasıydı en sonunda bu durumdan jaden sayesinde(yaw bu çocuk herkesi kurtarıyor ) kurtuldu.Atticus Alexis'in abisidir ve academy'deki kızların en sevdiği erkek öğrencidir.Atticus genellikle komik biridir chazz'in kardeşine aşık olduğunu bilir hatta ona yardım etmeye bile çalışmışdır.

Kagemaru
Kagemaru ilk büyük kötü karakterdi ve amacı ise 3 sacred beast'i ele geçirip onların güçleriyle kendini yeniden gençleştirmekdi bunu bir süre boyunca başardı ama sonra yine eski haline geri döndü.Kagemaru artık iyi bir insan olup torunlarıyla top oynuyor

Chancellor Sheppard
Sheppard DA'nın rektörü ve jaden'ı en yakından gözleyen kişidir.Daha ilk geçiş sınavında jaden'ı izlemiş ve onda farklı birşeyle olduğunu görmüştür.Jaden'ı çoğu kez test etmiştir kagemaru ve cobra bunlardan en zorlularıdır.Sheppard jaden'ı hep birşeye hazırlamıştır.ve neredyse kimsenin jaden hakkında bilmediklerini bilir bunlar jaden'nın ailesiyle ilgili olan şeylerdir.Sheppard zane'e cyberdark underworld deck'i veren kişidir am isteyerek değil onu durdurması için birçok kişiden yardım istemiştir ama onlarda birşey yapamamıştır.

  Yu-Gi-Oh izle

 

Yu-Gi-Oh izle
Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: jojo, yu-gi-oh konusu, digiturk cizgi filmi, yu-gi-oh çizgi film, yu-gi-oh izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.