TIKLA ARA

Cesur - Brave

Çok yetenekli bir okçu olan Merida, Kral Fergus (Billy Connolly'nin sesiyle) ve Kraliçe Elinor'un (Emma Thompson'ın sesiyle) aceleci kızlarıdır. Kendi hayat yolunu kendi çizmeye kararlı olan Merinda, ülkenin şamatacı lordlarına ait olan asırlık bir geleneğe karşı çıkar.


Cesur - Brave  filmini Digiturk Premier HD kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Cesur - Brave

Cesur - Brave izle

İlk Gösterim tarihi: Cesur - Brave filmini 23.05.2013 20:00  Digiturk  Moviemax Premier HD kanalında izleyebilirsiniz.

Cesur - Brave Konusu

2012 -ABD Animasyon, Macera ,türündeki Cesur - Brave   filmin yönetmenliğini Brenda ChapmanMark Andrews yapmaktadır. Oyuncular Emma Thompson, Robbie Coltrane, Billy Connolly, Julie Walters, Kevin Mckidd oluşmaktadır.

Çok yetenekli bir okçu olan Merida, Kral Fergus (Billy Connolly'nin sesiyle) ve Kraliçe Elinor'un (Emma Thompson'ın sesiyle) aceleci kızlarıdır. Kendi hayat yolunu kendi çizmeye kararlı olan Merinda, ülkenin şamatacı lordlarına ait olan asırlık bir geleneğe karşı çıkar: Heybetli Lord MacGuffin (Kevin McKidd'in sesiyle), huysuz Lord Macintosh (Craig Ferguson'un sesiyle) ve aksi Lord Dingwall (Robbie Coltrane'in sesiyle). Merida'nın hareketleri farkında olmadan krallık içerisinde kaos ve öfke yaratır. Garip Bilge Kadın'a (Julie Walters'ın sesiyle) başvurduğunda ise uğursuz bir dilek onu beklemektedir. Merinda peşindeki tehlikeli güçleri keşfederken çok geç olmadan o korkunç laneti bozmaya çalışır ve gerçek cesaretin ne olduğunu anlar.Cesur' (Brave) unutulmaz karakterleri ve her yaştan izleyicinin keyif aldığı Pixar imzasıyla bir cesur yüreğin macerasını anlatıyor.

Emma Thompson 15 Nisan 1959'da Paddington, Londra, İngiltere'de dünyaya geldi. Babası Eric Thompson, The Magic Roundabout isimli radyo programının sunucusu olarak tanınan bir aktör, annesi Phyllida Law ise İskoçyalı bir aktristi. Kızkardeşi Sophie Thompson da oyuncuydu.

Robbie Coltrane, 30 Mart 1950 yılında Rutherglen, South Lanarkshire, İskoçya' da doğdu. Tam adı Anthony Robbie Coltrane'dir.Harry Potter serisindeki Rubeus Hagrid karakterini canlandırmaktadır.Harry Potter dışıda bir çok filmde rol almıştır. Ocean's twelve,Şimşekkıran,Pride,Van Helsing,The Planman,On The Nose...

Julie Walters İki kez Oscar adayı olan Walters, ilk olarak sinemaya adım attığı 1984 yapımı Educating Rita nın başrolüyle Oscar'a aday gösterildi. Ayrıca, BAFTA ve Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü. Aktrisin ikinci Oscar adaylığı Stephen Daldry'nin yönettiği Billy Elliot 'la geldi. Filmde Billy'nin bale öğretmenini canlandıran aktris, aynı zamanda, BAFTA, Empire, Evening Standard Sinema Ödülü ve Londra Sinema Eleştirmenleri Ödülü kazanmakla kalmadı, Altın Küre, Avrupa Sinema Ödülü ve iki dalda (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve Öne Çıkan Oyuncu Kadrosu dallarında) Beyaz Perde Oyuncuları Ödülü'ne aday gösterildi. Walters, Personal Services ve kendisine Variety Club Ödülü getiren Stepping Outtaki performanslarıyla da BAFTA adayı oldu.

Elgin , Moray
doğumludur. Moray'da tiyatro çalışmalarına başlamıştır. Gençlik yıllarında amatör olarak bir rock müzik grubunda çalışmıştır. Öncelikle mühendislik okumayı istemesine karşın Edinburgh 'da Queen Margaret College e girerek drama eğitimi almıştır. İlk profesyonel rolünü Father Ted isimli televizyon dizisinde oynamıştır. Oynadığı değişik dizilerin ardından Ridley Scott 'un Kingdom of Heaven filmi ile sinema dünyasında yer etmeye başlamıştır.

IMDB Puanı: 7.2/10 ( 114390 kişi oy verdi.)

Resimler

Cesur - Brave  izle

 

Cesur - Brave izle

 

 Fragman İzle


Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk filmleri, cesur konusu, cesur izle, cesur oyuncuları, brave izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.