TIKLA ARA

Digiturk IQ Mobil ve Web'de

Digiturk'ün büyülü dünyasında artık yer ve zaman kavramı yok. İzlemek istediğiniz her şey dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman sizinle.


Digiturk IQ

Digiturk'ün üyelerine sunduğu bu yelpazeyi dünya ile artık kaçırmak da yok bekleme de. İster internete bağlanabilecek IQ özellikli uydu alıcınız ile, isterseniz web'ten, cepten ve tabletten en sevdiğiniz programları kaydetmeye gerek kalmadan dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Tüm ihtiyacınız olan tek şey Digiturk üyeliğiniz. Tüm Türkiye'de Digiturk üyeleri bu servisten ücretiz olarak faydalanabilmektedirler.

Digiturk IQ

Web

Digiturk'ün www.beinconnect.com.tr adresinden bilgisayarınız üzerinden internet bağlantınız ile bir çok TV kanalına ulaşabilir, yüzlerce içeriğe, dilediğiniz yerden erişip, dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Canlı kanallarda yayını durdurabilir, isterseniz canlı yayında 12 saat geriye gidebilirsiniz. Ulusal Kanallara ek olarak Digiturk kanallarından da seçme kanal listesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Digiturk IQ

Cep & Tablet

iPhone, iPad ve Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlerinizden, yada okulda, serviste, ögle yemeğinde, kısaca siz nerde isterseniz pek çok TV kanalını canlı olarak izleyebilir; canlı yayını durdurup geri bakabilirsiniz. Kaçırdığınız en popüler yerli dizileri ve programlara kaydetmenize gerek kalmadan izleyebilir, 1000'e yakın film, dizi, belgesel, müzik klibi ve çocuk içeceğine istediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Üstelik IQ uydu alıcınız üzerinden izlemeye başladığınız bir içeriğe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Digiturk IQ nedir?

Digiturk IQ; Digiturk'ün üyelerine sunduğu; yayın akışına bağlı kalmadan dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden Digiturk yayınlarını izleyebildiğiniz servistir.

Digiturk IQ ile; isterseniz internete bağlanan Digiturk IQ uydu alıcısı ile yayın akışına bağlı kalmadan üyelik paketiniz dahilindeki içeriklerden oluşan zengin içerik arşivine ulaşabilir.

İsterseniz de; web'ten cep'ten tablet'ten digiturkiq adresinden yine üyelik paketiniz dahilindeki içeriklerden oluşan zengin içerik arşivine ulaşabilirsiniz.

Üstelik bu hizmetten yararlanmak için Digiturk'e üye olmanız yeterlidir. Digiturk üyeliğiniz dışında herhangi bir ücret yansıtılmamaktadır.

Nasıl Kullanırım ?

Digiturk IQ adresinden giriş yap butonu'na tıklayarak Digiturk üyelik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Bu Servisi Kimler kullanabilir ?

Tüm Digiturk üyeleri kullanabilir. Herhangi bir ek ücret yansıtılmamaktadır. Digiturk üyeleri paketleri dahilinde; digiturkiq adresinden zengin içerik arişivine diledikleri zaman ulaşabilirler.

Neler İzleyebilirim?

Canlı TV: İZtv, Turkmax'ın da içinde bulunduğu 20 adet ulusal kanalı canlı TV seçeneğinden izleyebilirsiniz.

Tekrar İzle: Ulusal kanallarda ve digiturk kanallarında yayınlanan popüler dizi ve programların geçmiş bölümlerini dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Seç İzle: Film, Dizi, Belgesel; Çocuk,Yaşam;Spor ve müzik kategorilerinde 1000'den fazla içeriğe üyelik paketiniz dahilinde ulaşabilirsiz.

Kirala İzle: İnternete bağlı IQ uydu alıcısı Kirala İzle servisinden kiraladığınız içerikleri digiturkiq adresinden izleyebilirsiniz.

 

Kullanım

Bilgisayarım kilitlenirse izlemeye başladığım içerikleri nasıl izleyebilirim?

Bu i içerikleri son gösterim tarihi süresi bitmediyse tekrar izleyebilirsiniz.

İzlemek istediğim içerikleri bilgisayarıma indirebilir miyim?

İçerikleri sadece Digiturk IQ üzerinden veya internete bağlı Digiturk IQ uydu alıcınızdan izleyebilirsiniz. İndirme (Download) imkanı bulunmamaktadır.

Bağlantı hızım düşerse içerikleri izlemekte sorun yaşar mıyım?

Görüntü kalitesi bağlantı hızınıza göre anlık olarak değişmektedir, bu sebeple hızınız düşse de videolarda kesinti yaşamazsınız. Tavsiye edilen ortalama bant hızı 1Mbps'dır. Servisinin en önemli özelliklerinden birisi izlediğiniz videonun/canlı yayının kalitesinin o anki internet hızına göre değişebilmesidir. İnternet bağlantınız ne kadar hızlı olursa yayınlar o kadar kaliteli gösterilecektir. Bağlantı hızınız düştükçe yayının kesilmemesi için görüntü sıkıştırması uygulanmakta, bu da görüntü kalitesinin düşmesine yol açmaktadır. Bütün bunlar siz videonuzu izlerken sistem tarafından gerçekleştirilecek olup, filminizi izlerken herhangi bir kesinti yaşamanıza yol açmayacaktır. Videoları ne kadar kaliteli izlemek istiyorsanız, hızınızın da o kadar yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca tavsiyemiz, servisten yararlanırken internetin yoğun olarak kullanılmaması ve dosya yüklemesi yapılmamasıdır.

Son gösterim tarihi ne demektir?

İzlemek istediğiniz her içerik belli süre ile sitede kalmakta; ay içerisinde içerikler Lisans süreniz bitince bu içeriği izleme olanağınız kalmamaktadır. İçeriklerin lisans süreleri hakkında detaylı bilgi için seçtiğiniz içeriğin detaylarına bakabilirsiniz.

Herhangi bir içeriği kendi bilgisayarım dışında izlemem mümkün mü?

Digiturk üyelik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak istediğiniz yerde, istediğiniz bilgisayarda izleyebilirsiniz. Ayrıca internete bağlanan Digiturk IQ uydu alıcnız ile de bu içeriklere ulaşabilirsiniz.

Canlı yayını geri alabilir miyim/ durdurabilir miyim?

Microsoft Silverlight Player'ın özellikleri arasında yayını kaydetme, ileri-geri alma ve durdurma özellikleri bulunmaktadır. Yayın başladığı anda program otomatik olarak yayını kaydetmeye başlayacaktır. Kaçırdığınız sahneleri tekrar izlemek için yayını geri alabilir tekrar seyredebilirsiniz. Dilediğiniz anda tekrar canlı yayına geçebilirsiniz.

Aynı anda web ve mobil uygulamalar üzerinden servisi kullanabilir miyim?

Hayır. Aynı anda uydu alıcınız ve bir cihazdan daha bu servise erişebilirsiniz.

IQ uydu alıcısında; IQ portal üzerinde izlemeye başladığım bir içeriğe Web'ten ve mobil uygulamalarına devam edebilir miyim?

Evet. Digiturk IQ uydu alıcınızı internete bağladıktan sonra eriştiğiniz IQ portal'da bir içeriği izlemeye başladıktan sonra izlemeyi sonlandırabilir; web'ten cep'ten ve tablet'ten kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Teknik Konular

Digiturk IQ'yi kullanabilmek için sistem gereksinimleri nelerdir?

Önerilen Sistem Özellikleri

- İşletim Sistemi : Windows XP Home edition ya da üstü

- İşlemci (CPU) : Pentium III 533Ghz, RAM 512MB ya da üstü

- Windows Media Player : Versiyon 9 ya da üstü

- Internet explorer 6.0 ya da üstü

- Minimum Sistem Özellikleriİşletim Sistemi:

- Windows Millenium ya da üstü

- İşlemci (CPU) : Pentium III , RAM 256 MB ya da üstü

- Windows Media Player : Versiyon 7 veya üstü

- Microsoft Silverlight : Versiyon 3 veya üstü

- Internet explorer 6.0 ve ya üstü

İzlemeye başladığım bir programı internet bağlantısı olmadan izleyebilir miyim?

İçeriğin izlenebilmesi için internet bağlantısı gereklidir.

Microsoft Silverlight nedir?

Digiturk IQ'de canlı olarak yayınlanan içerikleri ve seç izle/tekrar izle içeriklerinin izlenebilmesi için Microsoft Silverlight veya Octoshape Player eklentisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Microsoft Silverlight eklentisi herhangi bir PC üzerinde tek seferlik kuruluma ihtiyaç duyar (Silverlight eklentisi güncel değilse güncelleştirmek için tekrar kurulum yapılır.)

Microsoft Silverlight eklentisini kurmaya başlamadan önce aşağıdakilerden emin olunması gerekir:

Kullanıcının PC üzerinde system yöneticisi haklarına sahip olması gerekir.

Eğer güvenlik amaçlı bir firewall kullanılıyorsa (ya da kurumsal şirketlerin internetleri üzerinden Bağlanılıyorsa) firewall'un .exe dosyalarının kurulumuna izin vermesi gerekmektedir.Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk iq mobil, digiturk iq web, digiturk iq şifremi unuttum, digiturk iq web giriş, digiturk iq üyelik,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.