TIKLA ARA

Powerpuff Girls

Profesör'ü, Mojo'nun itmesi sonucu kızları yaratmak için oluşturduğu karışımın içine Kimyasal X'in dökmesi ve bunun sonucunda oluşan üç süper güçlü kız çocuğunun gerek kendi aralarında, gerek Profesör'le, gerek okulda gelişen diyalog ve ilişkileri anlatılmaktadır.


Powerpuff Girls filmini Digiturk Cartoon Network kanalından izleyebilirsiniz.

Powerpuff Girls

Powerpuff Girls

Powerpuff Girls, müzikalini Hafta içi  her gün Digiturk Cartoon Network kanalından izleyebilirsiniz.

Powerpuff Girls

Profesör'ü, Mojo'nun itmesi sonucu kızları yaratmak için oluşturduğu karışımın içine Kimyasal X'in dökmesi ve bunun sonucunda oluşan üç süper güçlü kız çocuğunun gerek kendi aralarında, gerek Profesör'le, gerek okulda gelişen diyalog ve ilişkileri ile, gerekse de suçlularla ya da canavarlarla olan savaşları ve diyalogları komik, ders verici ve iyi davranışları öğütleyen, hatta bazı bölümlerinde tarih ve matematiği özendiren şekilde yansıtır. Powerpuff Girls'in diğer insanlardan farkları kocaman gözleri, kocaman kafaları, küçük vücutları, kaşlarının olmaması, burunlarının olmaması ve parmaklarının olmamasıdır.

Powerpuff Girls, Emmy Ödüllü Amerikan animasyon televizyon dizisi. Cartoon Network kanalında yayınlanır. Yaratıcısı Craig McCracken'dır. 1992 yılında yaratıldığında adı Whoopass Stew'dir.
Bir çok ülkede yayınlanan dizi 18 Kasım 1998'de başlamış ve yedi yıl sürmüştür. 14 Aralık 2007'de yayınlanan 79. bölümüyle bitmiş ve yayınlandığı süre boyunca ABD'de Cuma günlerinin What a Cartoon adlı kuşağının değişilmezi olmuştur. Dizi sürecinde Twas The Fight Before Christmas(Bu bölüm,Türkiye'de 31 Aralık 2010'da saat 16.30'da gösterildi.), Powerpuff Girls The Movie ve dizinin bitiminin ardından üç yıl sonra The Powerpuff Girls Rule adlı ikisi televizyon, biri sinema olmak üzere üç filmi yapılarak sevenlerine tekrar merhaba demiştir. Aynı zamanda dizi, müzik ve şarkıları ile adından çok söz ettirmiş ve beğenilmiştir. Yayınladığı dönemde Cartoon Network'ün ABD kolunda en çok izlenmiş dizilerden biri oldu ve idol haline geldi. Ayrıca Japonya'da anime uyarlaması ve çizgi romanı yapılmaktadır. Çizgi romanın adı Powerpuff Girls: Deja View.

Powerpuff Girls Karakterler

Blossom

Powerpuff Girls'ün lideridir. Kızıl saçlı ve pembe gözlüdür. Zeki ve çalışkandır. Profesörü çok sever ve onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Özel gücü buz üfleyebilmesidir. Grup içinde sık sık Buttercup'la liderlik konusunda kavga eder. Hatta bu durum zamanla Buttercup'ın kötülüğü istemeye kadar gitmiştir. Moral Decay bölümünün kapanışı buna örnektir.Olayların çözümünde ya da çözmeye giden yollardaki planlarda, suçla savaş sistematiğinde en büyük pay sahibidir. Bu yönüyle takımın beyni olup kendini her yönüyle kontrol etmede kardeşlerine göre daha ustadır.

Bubbles

Powerpuff Girls'ün ikinci ve asıl üyesidir. Sarışındır ve mavi gözlüdür. Tatlı, sevecen, şiddetten hoşlanmayan, hayvanlara ve oyuncaklarına düşkün ve karanlıktan korkan özellikleri ile adeta tam anlamıyla bir küçük kızdır. Özel güçleri İspanyolca başta olmak üzere başka dilleri doğuştan bilmesi, çok güçlü bir frekansta ve tiz bir ses çıkarabilmesi,sincaplar, köpekler ve kediler başta olmak üzere tüm hayvanlarla konuşabilmesi ve vücucundan elektrik çıkarabilmesidir. Kardeşlerinin sahip olmadığı bu özellikler ile takımın kilidi ve aslında en güçlüsüdür. Grubun bir arada durmasını sağlamıştır. Profesöre,Octi (Oyuncak Ahtapot) ve kardeşlerine karşı aşırı düşkündür.Kötüleri savaşmak yerine sözle yola getirme çabası içindedir.Buttercup tarafından sürekli hırpalanır ve azarlanır o yine de onu sevdiği için hoş görür ve karşılık vermekten uzak durur.Blossom'a başta liderlik konusunda olmak üzere her konuda destek olur ki bunun örneği Not so Awesome Blossom adlı bölümde görülebilir. Aslında her ne denli güçsüz gibi görünse de aslında kardeşlerin en güçlüsüdür ve gücünü kullanmaz yönüyle daha çok adaleti simgeler.

Buttercup

Powerpuff Girls'ün üçüncü üyesidir. Siyah saçlı ve yeşil gözlüdür. Erkek gibi giyinmek,dolaşmak ve oynamaktan daha çok hoşlansa da aslında o da tam anlamıyla bir kızdır.Çok kompleksilidir. Asabi, kıskanç, kavgacı, boşboğaz, paraya düşkün özellikleri ön plandadır. Suçlularla kavga ederken kendini kontrol edemez, herşeyin kaba kuvvetle çözüleceğine inanır ve liderlik üzerinde hak iddia etse de hiçbir plan ve sistematik sahibi değildir ve düşünmez ayrıca kardeşi Bubbles'a sürekli sataşır. Onu bir korkak olarak görür. Derslerden ve yıkanmaktan hoşlanmaz. Kompleksli yönü kardeşleri ile geçinmesini engeller.

Profesör Utonium


Bilim Adamıdır. Her bilim adamı gibi o da bilime aşıktır ve saatleini bilime harcar ve bundan zevk duyar asosyaldir neredeyse hiç arkadaşı yoktur. Yalnızlık çekmektedir. Bundan dolayı kızları yaratmaya karar verir. Get Back Jojo bölümüne göre küçükken bilimden hiç hoşlanmaz ve çok yaramazdır. Powerpuff Girls'ü laboratuvarında kazayla da olsa yapmıştır. Yani aslında tam bir beceriksizdir. Powerpuff Girls için bir tür manevi babadır. Onları çok ama çok sever bundan dolayı her ne olursa olsun onlara hiç kızmaz. Bir bölümde Bayan Keane ile çıkmıştır.

Başkan

Townsville şehirinin başkanıdır. Beceriksiz, biraz da saftır. Boogie Frights adlı bölüme göre adı Martin'dir. Beceriksizliğinden ötürü tüm işlerini Bayan Bellum'a yaptırır.

Bayan Bellum


Başkan'ın sekreteridir. Bütün işlerini o görür. Bu yönüyle tam anlamı ile düzen ve iş kadınıdır. Başkan'a çoğu kez danışmanlık ve akıl vericiliği de yapar. Fiziği çok güzel bir yapıya sahiptir. Yüzü 79 bölüm boyunca saklansa da en sonunda 10. Yıl özel bölümünde gösterilmiştir. Yüzü de tıpkı vücüdu gibi çok güzeldir.

Bayan Keane


Kızların ve onların çevre sakinlerinin çocuklarının öğretmenidir. Çok sıradandır, dakiktir ve epey bilgilidir. Yıllarca yalnızlık çekmiştir. Ömrünü okullarda geçirmiştir. Aslında bir dahidir. Elmayı hiç sevmez. Çocuklar onu çok sever. Bir bölümde Profesör ile aşk yaşamıştır.

Anlatıcı

Dizinin olmazsa olmazıdır. Çenesi biraz düşüktür, kıskançtır ve boşboğazdır da. Her bölümde mutlaka konuşur. Bölümleri o başlatır ve bitirir açılış ve kapanış konuşmasını yapar ve genelde bölümlere Townsville Şehri diyerek başlar ve kızlara teşekkürler bitirir. Olayları bazen anlatığı da olmuştur anlattığında da çok kez tekerlemeli biçimde kafiyeli, redifli anlatır. Kızlara bilhassa da Bubbles'a özenir ve Chris Cross Crisis adlı bölümde Bubbles'la yer değiştirmiştir.

Jomo Momo

Sadece Powerpuff Girls'ün çizgi romanında çıkmıştır. Mojo Jojo'nun iyi karşılığıdır. Powerpunk Girls'ün can düşmanıdır.

  Powerpuff Girls izle

 

Powerpuff Girls izle
Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: cartoon network, powerpuff girls konusu, digiturk çizgi filmi, powerpuff girls karkterler, powerpuff girls izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.