TIKLA ARA

Scandal

Başınız belaya girdiğinde, arayabileceğiniz sadece bir kişi var; Olivia Pope. Olivia henüz fark edilmemiş problemleri bile yok eden profesyonel bir iş bitiricidir.


Scandal Digiturk Dizimax Drama HD  kanalından yüksek görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz.

Scandal

Scandal

Gösterim tarihi:Scandal, 17.04.2013 19:45 - 20:26 17.04.2013 19:45 - 20:26 17.04.2013 19:45 - 20:35 17.04.2013 23:45 - 00:36 Digiturk Drama HD kanalın dan izleyebilirsiniz.

2011 ABD  Komedi,Dram türündeki Scandal Dizisinin yönetmenliğini Roxann Dawson yapmaktadır.Oyuncuları  Henry Ian Cusick, Kerry Washington, Columbus Short, Tony Goldwyn, Kate Burton oluşmaktadır. 

Scandal, Konusu

Başınız belaya girdiğinde, arayabileceğiniz sadece bir kişi var; Olivia Pope. Olivia henüz fark edilmemiş problemleri bile yok eden profesyonel bir iş bitiricidir. Zenginler, güçlüler ve hatta Başkan için bile Olivia kendi alanında bir efsanedir. Muhteşem başarısı İçindeki sese güven! kuralının bir sonucudur. Ne kadar dikkatli olursan ol, bir canlı için hasar kontrolü yaptığında, kendi hayatına ister istemez zarar vermiş olursun. Olivia ve ekibi kriz yer, kriz içer, kriz solumaktadır. Her hafta ekip daha büyük felaketler yaşanmadan yeni sorunları etkisiz hale getirmek için zamana karşı yarışırken, bir yandan da kendi kişisel sorunlarıyla ilgilenmek zorundadır. Kendilerine takım elbiseli gladyatörler diyebilirler ama yavaş yavaş Olivia ve ekibindekiler zırhlarındaki çatlakları belli etmeye başlayacaklardır

Karakterler

OLIVIA POPE

Cumhuriyetçi aday Fitzgerald Grant'ın seçim bürosunda çalışıp, onun başkan seçilmesinde en büyük katkıyı sağlayan Olivia, başkanla arasında geçen bir olaydan sonra görevinden ayrılıyor. Daha sonra yoluna tek başına devam etme kararı alıp, kriz yönetim danışmanlığı şirketini kuruyor. Zaten tanınmış biri olan Olivia, kurduğu şirkette kazandığı başarılarla da çok kısa bir sürede başı her belaya girenin ilk başvurduğu isim haline geliyor.
Müşterilerinden istedikleri tek bir şey var; ona yalan söylenmemesi. Olivia, müşterilerini seçerken doğruyu söylediklerine inanması için tek yapması gerken şey, onların gözlerinin içine bakmak.
Çoğu zaman özel hayatımızda dinlenemediğimizi düşünürüz. Bir de Olivia'nın hayatına bakmalısınız. Bu baş döndürücü trafikte diziye bütün enerjisini veren karakter, ekibini de bu enerjinin içine dahil etmeyi başarıyor.
Olivia'yı canlandıran Kerry Washingtonın oyunculuğu hakkında gözümü tırmalayan detayları ise mimikleri, onlara bir türlü alışamadım. Yine de zenci oyuncuların başrolde olduğu yapımların pek tutmama riskine karşın, iyi reytinglerden çıkardığım sonuç: Amerikan izleyicisi oyuncuyu sevmiş olarak değerlendiriyorum. (Internet'te kısa bir tura çıkınca bunda, sanatçının düzgün fiziği ve canlandırdığı karakterin gardrobunun da etkisi olduğu sonucuna da varılabilir.).

HARRISON WRIGHT

28 yaşında Washington'da yetişmiş bir avukat olan Harrison, şehirde tüccar Adnan Salif adına, lüks araba alım satım işiyle uğraşırken, kendine büyük bir servet edinir. Fakat bu işinde yasal olmayan sorunlardan dolayı tutuklanır. Olivia yardımına koşarak onu bu durumdan kurtarıp, ekibine dahil eder. Olivia'ya sadık, ama gerektiği yerde kararlarının sorgulamasını da yapan Harrison, tatlı dilli, ikna kabiliyeti yüksek biri.
Karakteri, daha önce ciddi bir yapımda rol almamış Columbus Short canlandırıyor.

ABBY WHELAN


Olivia'nın yakın arkadaşlarından olan Abby, kocasının alkol sorunları nedeniyle kendisine aşırı şiddet uygulaması neticesinde oldukça zor bir evliliği olmuş biri. Kocası, Abby'nin kalça kemiğini ve çenesini kırıp hastanelik ettiği bir gece, savaşçı edasıyla adamın evine giden Olivia da onun bir kaç kemiğini kırmış. Abby, Olivia'nın tuttuğu, eyaletin en güçlü boşanma avukatı sayesinde boşanabilmiş. Boşandığı dönem, Olivia'nın seçim çalışmaları olduğu döneme denk geliyor. Şirket kurulduktan sonra da ekibe araştırmacı avukat olarak dahil olmuş. Ekipte kararları en fazla sorgulayıp, gerektiği yerde en fazla eleştiri yapan karakteri, NCISten hatırlayacağınız Darby Stanchfield canlandırıyor. Aktrisi son zamanlarda Castleda da malum bir eski eş olarak izledik.

HUCK


Gizli operasyonlar içerisindeki bir öldürme ve işkence makinası CIA ajanıyken, teşkilat içerisindeki görevinden bunalıp ayrılmak zorunda kalan Huck, bir anda kendini sokaklarda ve metro içlerinde geceleyen bir evsiz olarak bulur. Olivia, bir şekilde varlığından haberdar olup, ekip içerisinde yararını görebileceğini düşündüğü için Huck'ı işe alır. Aynı zamanda bilgisayarlar ve yazılımlar konusunda uzman olan Huck'tan Olivia'nın istediği tek bir şey var: Tanıkları konuşturabilmek için her şeyi yapabilirsin, ama onları öldüremezsin.
Huck'ı benim Weedste izleyip çok beğendiğim, başka birçok yapımdan da tanıdığımız Guillermo Diaz canlandırıyor.

QUINN PERKINS


Konuya giriş yapmamızla birlikte ilk tanıştığımız karakter olan Quinn, ekibin -Olivia hariç kim olduğunu kimsenin bilmediği- en yeni üyesidir. Bir çok başvuru arasından seçilen Quinn, Olivia Pope'tan gelen iş teklifi karşısında şoka uğrar. Çünkü bu onun hayallerinin gerçekleştiği andır. Tabii bu genç avukat, karşısında bir hukuk bürosu bulacağını zannetse de yapacağı iş daha farklı bir şeydir. Uzun zaman boyunca, yeni işine tam anlamıyla adapte olamayan Quinn'in kimliği, hikayenin belki de en geri planda kalmış gizem unsurudur.
Karakteri, Katie Lowes canlandırıyor.

STEPHEN FINCH


İskoçya doğumlu olan Stephen, Yale Hukuk Fakültesi'ni birincilikle bitirdikten çok kısa bir süre sonra Amerikan vatandaşı olmuş. Chase & Howard Hukuk Bürosu'nda baş avukat olup, kariyerinin zirvesindeyken çok önemli bir davanın orta yerinde sinir krizi geçirir. Florida'da gördüğü iki aylık tedavi sonrasında, kendini Olivia'nın ekibinde bulur. Ekibin kadınlarla arası en içli dışlı çapkınını oynayan Stephen, Olivia'nın ısrarları sonucu sevgilisiyle nişanlanır ve artık kadınlardan uzak durmaya çalışır. Olivia'nın ekipte kararlarını en az sorgulayan ve sürekli onun izinden giden Stephen'ı, çoğumuzun Losttan bildiği Henry Ian Cusick canlandırıyor.

ABD BAŞKANI FITZGERALD GRANT


Cumhuriyetçi Parti'nin çıkaracağı başkan adayı yarışında, rakibi Sally Langston'ın oldukça gerisinde bir durumdayken, kampanyanın orta yerinde Olivia'nın başarılı fikirleriyle ortaya çıkması sonucunda, partisinin başkan adayı olarak seçilir. Başkanlık seçimi süresince Olivia'nın danışmanlığı sayesinde seçimleri kazanıp başkanlığını da ilan eder. Olivia ile Beyaz Saray'a taşınan ortaklıkları, aralarında geçen bir olaydan sonra bitmiş olsa da aralarındaki ilişki başkanın karıştığı bir skandal sonrasında yeniden birleşecektir.
Karakteri, Tony Goldwyn canlandırıyor.

MELLIE GRANT


Başkanın Eşi (First Lady) Mellie, kocasının parti içi girdiği seçim yarışında onun yanında yer almayarak anketlerde geriye düşmesine neden olur. Hem kendisinin, hem de kocasının birbirlerine olan sevgisinin bittiği bir döneme gelen seçim kampanyasında, Olivia'nın Aile içi değerler Cumhuriyetçiler için önemlidir, seçilebimeniz için basına mutlu aile pozu vermelisiniz çıkışından sonra Mellie, hukuk kariyerini bırakarak seçim kampanyası süresince kocasının yanında olur. Hırslı yapısıyla, gerek başkanlık yarışında, gerekse seçildikten sonra, kocasının hanesine artı puan yazılabilecek, kafasından hikayeler uydurup yalanlar da söyler. Yarattığı imajla halkın başkandan daha çok sevdiği Mellie'yi Bellamy Young canlandırıyor.

CYRUS BEENE


Başkanın sağ kolu olan kurmaylarından Cyrus, kariyerine Harward Üniversitesi'nde devam etmek üzereyken, başkanın seçim kampanyasına dahil olur. Cyrus da tıpkı Olivia gibi başkanın seçimi kazanmasını sağlayan etkenlerin en başında gelir. Seçim kampanyasındaki bu başarısından sonra Cyrus, zaman zaman Başkan'a sarfettiği Benim sayemde seçildin, çünkü sana inandım gibi cümleleriyle egosu oldukça yüksekte olan bir karakter. Eşcinsel kimliğini de basından saklayan Cyrus'ı bir çok konuk oyunculuğundan hatırlayabileceğimiz Jeff Perry canlandırıyor.

DAVID ROSEN


Eyalet savcısı olan David, Olivia'nın yöntemlerini onaylamıyor. Bu yüzden de sürekli onun ensesinden ayrılmıyor. Olivia'nın onu idare etmek için kendisine yakın tutma çabalarını da kendi yöntemleriyle püskürtüyor.
Karakteri, bir çok dizideki oyunculuklarıyla yüzüne aşina olunan Joshua Malina canlandırıyor.

 Scandal izle

 

Scandal izle

 


 Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: digiturk izle, scandal oyunculari, scandal konusu, scandal izle, scandal bölümleri,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.