TIKLA ARA

Taş Devri - The Flinstones

Taş Devri'nde Çakmaktaş ve Moloztaş ailelerinin başından geçen eğlenceli ve bir o kadar da komik olaylar. İki yakın dost Fred ve Barni her bölümde genellikle de Fred'in başının altından çıkan akıl almaz işlere kalkışıyor.


Taş Devri - The Flinstones Çizgi filmini Digiturk Planet Çocuk kanalından izleyebilirsiniz.

Taş Devri - The Flinstones

Taş Devri - The Flinstones

Taş Devri - The Flinstones, Anime Çizgi filmini Hafta içi  her gün Digiturk Planet Çocuk kanalından izleyebilirsiniz.

Taş Devri - The Flinstones,

Taş Devri'nde Çakmaktaş ve Moloztaş ailelerinin başından geçen eğlenceli ve bir o kadar da komik olaylar. İki yakın dost Fred ve Barni her bölümde genellikle de Fred'in başının altından çıkan akıl almaz işlere kalkışıyor. Eşleri Wilma ve Betty ise her seferinde onları bundan vazgeçirmeye çalışıyor, Tabi haberleri olursa.Fred Çakmaktaş, karısı Vilma, çocukları Çakıl ve vefakâr ev hayvanları Dino, komşuları Barney Moloztaş, karısı Betty ve evlat edindikleri çocukları Bam Bam, Taş Devri'nin karakterleridir. Taşyatağı'nda (Bedrock) yaşarlar. Hikayesi; Fred ve Barney çok yakın arkadaştır ve aynı taş ocağında çalışırlar. En sevdikleri spor bowlingtir, sürekli oynarlar.Patronları bay Slate(İlk sezonda Bay Arduaz) sinir bir adamdır. Onunla ara sıra kavga ederler, başları belaya girer, kovulma noktasına gelirler ama konu hep tatlıya bağlanır. Bir de üye oldukları bufalo derneği vardır. Bazen bu derneğin partileri yapılır. Fred ve Barney bazen kavga ederler, uzun süre konuşmazlar hatta karıları Wilma ve Betty'nin de birbirleriyle görüşmelerini engellemeye çalışırlar ama en sonunda karıları onları barıştırır. Wilma ve Betty yakın arkadaştır, kocalarının onları ihmal etmeleri durumunda ittifaka geçer ve istediklerini yaptırırlar. Ev eşyaları da çok ilginçtir; lavabodaki çeşme yerine filin hortumu kullanılır, çöp tenekesi yerine pelikanın gagası, süpürge yerine karıncayiyen kullanılır (vs. vs.). Dino'dan bahsetmemek olmaz, Çakmaktaşları çok seven ev hayvanları Dino Fred işten geldiğinde hemen suratını yalamaya başlar. Fred her seferinde elinden zor kurtulur, Çakıl ve Bam Bam'ı eğlendirmeyi her zaman başarmıştır. Yeni versiyondaki maceralarında ayrılmaz bir üçlü olmuşlardır. Taş devrinin filmleri de yapılmıştır.

Taş Devri
(Özgün adı: The Flintstones), ABD kaynaklı televizyon için yapılmış bir çizgi film dizisi. Yapımcısı Hanna-Barbera Productions'dır. 1950 yıllarında serbest olarak sitkomu The Honeymooners sunuculuğunda yayına başladı, Taş Devri 1960 - 1966 yılları arasında Amerikan 'prime time'da altı sezon boyunca ABC kanalında gösterildi. Taş Devri'nin yayın hakları Screen Gems (ve daha sonra Worldvision Enterprises'e aitken daha sonra Turner Program Services)'e geçti. Şu an yayın hakları Warner Bros. Television'a aittir.(Time Warner'ın Turner'ı satınalmasından sonra.)
Türkiye'de şu anda farklı bir dublajla Son Sezonuyla Planet Çocuk'ta yayınlanmaktadır.

Karakterler

Çakmaktaşlar

Fred Çakmaktaş - Asıl karakter
Vilma Çakmaktaş -
Fred'in karısı
Çakıl
Çakmaktaş Çakmaktaşların Kızı
Dino -
Çakmaktaşların köpek gibi havlayan evcil dinozoru
Bebek Puss -
Çakmaktaşların keskin dişli kedisi.
İnci Slaghoople -
Vilma'nın annesi.
Tex Sertkaya -
Fred'in eniştesi.
Jemina Sertkaya -
Fred'in halası

Moloztaşlar

Barni Moloztaş -
Fred'in en yakın arkadaşı ve komşusu.
Beti Moloztaş
(kızlık adı Elizabeth Jean McBricker) - Barni'nin karısı.
Bambam Moloztaş -
Moloztaşların çocugu güçlü bir bebek.
Hoppi -
Moloztaşların kanguru/dinozor karışımı ev hayvanı.


  Taş Devri - The Flinstones izle

 

Taş Devri - The Flinstones izle
Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: planet çocuk, the flinstones ilze, digiturk çizgi filmleri, taş devri konusu, taş devri izle,

Hızlı Başvuru
Digitürk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.