TIKLA ARA

Uzun Hikaye

Filmde 1940'lı yıllarda dedesiyle birlikte Bulgaristan'dan göç ederek İstanbul Eyüp'e yerleşen Bulgaryalı Ali'nin hikayesi anlatılmaktadır.


Evim Sensin filmini Digiturk Turkmax HD  kanalından yüksek görüntü kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Uzun Hikaye

Uzun Hikaye izle

İlk Gösterim tarihi:Uzun Hikaye Digiturk Turkmax HD kanalında izleyebilirsiniz.

Uzun Hikaye

2012 Türkiye Tür : Dram, Macera, Romantik türündeki Uzun Hikaye filmin yönetmenliğini Osman Sınav yapmaktadır.Film oyuncuları Kenan İmirzalıoğlu,Tuğçe Kazaz,Altan Erkekli,Güven Kıraç,Zafer Algöz,Cihat Tamer,Mahir Günşiray,Mustafa Alabora oluşmaktadır.

Filmde 1940'lı yıllarda dedesiyle birlikte Bulgaristan'dan göç ederek İstanbul Eyüp'e yerleşen Bulgaryalı Ali'nin (Kenan İmirzalıoğlu)hikayesi anlatılmaktadır. İstanbul'a göç ettikten yaklaşık 10 yıl sonra delikanlılık çağına giren Ali ikamet ettiği Eyüp'teki bir sinemacının kızı olan Münire'ye (Tuğçe Kazaz) aşık olur ve birlikte kaçarlar. Ali'nin eşitlik ve adaleti tutkulu bir şekilde sevmesi nedeniyle, Münire ve Ali oğulları Mustafa ile birlikte demiryolları boyunca, her gittikleri yerde kendilerini farklı bir macerada bulurlar.

Oyuncu ve Rolleri
Kenan İmirzalıoğlu Bulgaryalı Ali
Tuğçe Kazaz Münire
Altan Erkekli Emin Efendi
Güven Kıraç Tren Şefi
Zafer Algöz Şeref
Cihat Tamer okul müdürü
Mahir Günşiray Savcı
Mustafa Alabora Mayor şehir

Kenan İmirzalıoğlu (d. 18 Haziran 1974, Ankara),Ankara'nın Balâ ilçesine bağlı Üçem köyünde doğan Kenan İmirzalıoğlu, 12 yaşına kadar köyde yaşadı. Soyu Akkoyunlu Uzun Hasan'a dayanan İmirzalıoğlu[1][2][3], Orta ve lise öğrenimini Ankara'da teyzesinin yanında tamamladı. Yüksek tahsilini ise İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde tamamladı.

Tuğçe Kazaz (d. 26 Ağustos, 1982) Türk manken ve Miss Turkey 2001 birincisidir.26 Ağustos 1982 tarihinde Balıkesir'de dünyaya geldi. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğrenim gördü. 2001 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında birincilik elde etti. George Seitaridis ile evlenmeden önce Ortodoks oldu ve Maria Seitaridis ismini aldı. Sonra kocasından boşandı ve Türkiye'ye döndü.

Altan Erkekli
(d. 1955, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusudur.Lise eğitimini Kadıköy Maarif Koleji'nde aldı. Lise döneminde tiyatroyla ilgilenmeye başlayan Erkekli, karşılaştığı zorluklar sebebiyle tiyatrodan vazgeçip inşaat mühendisi olmaya karar verdi. Ancak lisedeki İngilizce hocasının ısrarıyla bu kararını değiştirerek 1975 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'ne girdi.

Güven Kıraç
(d. 1960) Tiyatro ve sinema oyuncusu.Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1960 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Abhaz kökenlidir .1986 yılından beri birçok televizyon dizisi, reklam filmi ve sinema filminde rol aldı. İki yıl devlet tiyatrosu sanatçısı olarak çalıştıktan sonra istifa etti. Adana Devlet Tiyatrosu'nda Ağrı Dağı Efsanesi, İki Kalas Bir Heves ve Sıkıyönetim; Gülriz Sururi Tiyatrosu'nda ise Tiyatrocu, Sokak Kızı İrma, Hamlet ve Tiyatro Stüdyosu'nda Balkon adlı tiyatro oyunlarında oynamıştır. 1995 yılında Garanti Bankası reklamında sınırsız hizmet veren taksici rolü ile ünlendi.

Zafer Algöz
(d. 30 Ağustos 1961), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.1975 sezonunda Bursa Devlet Tiyatrosu'nda açılan "Gençlik Kursları" ile tiyatro eğitimi alan sanatçı, 1980 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı. 1985 yılında mezun olup, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sanat yaşamına başladı.1989 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları'na tayin olan Algöz, birçok oyunda rol aldı, dizi ve sinema filmleri çevirdi. İstanbul Devlet Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalışmaktadır.

IMDB Puanı: 7.6/10 ( 2.199 kişi oy verdi.)

Resimler

Uzun Hikaye izle

 

Uzun Hikaye izle

 

 Fragman İzle

Kategoriler:

Filmler   |   Diziler  |   Spor Yayınları   |   Çocuk Programları   |   Belgeseller   |   Yaşam ve EğlenceKategori: 

Konular: turkmax hd, uzun hikaye konusu, digiturk 2014 filmleri, uzun hikaye oyuncuları, uzun hikaye izle,

Hızlı Başvuru
Digiturk kampanya ve fiyatları hakkında bilgi almak, yeni üyelik başvurusunda bulunmak için formu doldurun, hemen sizi arayalım.